Metallica v júli vystúpi v Prahe aj vo Viedni

Americká kapela Metallica prinesie 8. júla na pražský festival Aerodrome unikátnu šou By Request. Fanúšikovia a fanúšičky, ktorí si kúpia vstupenky cez internet, budú môcť zvoliť setlist koncertu z viac ako 140 skladieb. Sedemnásť piesní, ktoré dostanú najviac hlasov, formácia doplní ešte o jednu úplne novú skladbu. "Už sa nemôžeme dočkať, keď na budúci rok na niekoľko týždňov opustíme štúdio a vyrazíme načerpať energiu medzi našich fanúšikov na koncerty. Myslím, že to bude zábavné, keď program zostavia fanúšikovia. Navyše sa mi aj uľaví, keďže setlist dávam dokopy spravidla ja," vyjadril sa bubeník kapely Lars Ulrich.

04.12.2013 14:00
Metallica Foto:
Americká hardrocková skupina Metallica vystúpi v lete v Prahe aj vo Viedni.
debata

Fanúšikovia a fanúšičky, ktorí sú zaregistrovaní na webovej stránke www.metallica.com, si vstupenku môžu kúpiť od dnes prostredníctvom www.eventim.cz/…me-metallica. Ostatní tak môžu urobiť od 5. decembra aj prostredníctvom siete Ticketportal. Fanúšikovia a fanúšičky, ktorí si kúpia vstupenky cez internet, budú môcť zvoliť 17-piesňový setlist koncertu, ktorý skupina doplní o jednu novú skladbu. Cena vstupeniek bude 1490 Kč a 1990 Kč (v prepočte približne 54 a 72 eur). Metallica vystúpi o deň neskôr aj na Krieau Rocks vo Viedni.

Skupina Metallica vznikla v roku 1981 v Los Angeles a momentálne jej zostavu tvoria spevák a gitarista James Hetfield, gitarista Kirk Hammett, basgitarista Robert Trujillo a spomínaný Ulrich. Kapela debutovala v roku 1983 albumom Kill 'Em All, po ktorom nasledovali štúdiovky Ride The Lightning (1984), Master Of Puppets (1986), …And Justice For All (1988), Metallica (1991), Load (1996), Reload (1997), St. Anger (2003) a Death Magnetic (2008). Kapela prednedávnom zverejnila snímku Metallica: Through The Never (2013), ktorú nakrútil režisér a fanúšik kapely Nimród Antal. Dokument v 3D formáte prináša netradičný pohľad na dianie na javisku aj v zákulisí a to prostredníctvom príbehu jedného z členov štábu, mladíka Tripa, ktorého stvárnil Daniel DeHaan.

debata chyba
Viac na túto tému: #Praha #koncert #Viedeň #Metallica