Tori Amos vystúpi v júni v Prahe aj vo Viedni

Americká speváčka a klaviristka Tori Amos sa 11. júna predstaví v pražskom Kongresovou centre. Päťdesiatročná interpretka sa tu zastaví v rámci turné k očakávanému albumu Unrepentant Geraldines, ktorý by mal vyjsť na jar. "Ceny vstupeniek na koncert sa budú pohybovať od 790 Kč do 1390 Kč (v prepočte približne 29 až 51 eur) a začnú sa predávať 11. decembra o 9:00, " uviedol pre portál iDNES.cz Petr Novák z usporiadateľskej agentúry Live Nation.

11.12.2013 05:00
Tori Amos Foto:
Tori Amos sa predstaví v Prahe aj vo Viedni.
debata

Tori Amos, vlastným menom Myra Ellen Amos, sa na hudobnej scéne pohybuje od 80. rokov minulého storočia. Ako dvojročná začala hrať na klavíri, o tri roky neskôr aj sama skladala piesne. Kariéru začínala v synthpopovej skupine Y Kant Tori Read, ktorá v roku 1988 vydala eponymný album.

Amos v roku 1992 vydala sólový debut Little Earthquakes, s ktorým zaznamenala veľký úspech. Odvtedy vydala ďalších 12 štúdioviek, pričom medzi jej najznámejšie skladby patria piesne ako Winter, Silent All These Years, Crucify, Cornflake Girl, God, Caught a Lite Sneeze, Professional Widow, Spark, 1000 Oceans alebo A Sorta Fairytale. Čitatelia magazínu Rolling Stone jej v roku 2003 udelili piate miesto v rebríčku interpretov, ktorí majú najlepšie koncertné turné. Je tiež známa nepredvídateľným setlistom svojich koncertov. Na konte má osem nominácií na Grammy.

debata chyba
Viac na túto tému: #Praha #koncert #Tori Amos