Tomáš Klus v máji vystúpi v piatich slovenských mestách

Český spevák Tomáš Klus v apríli vyrazí na Proměnamě tour, v rámci ktorého vystúpi v 16 českých a piatich slovenských mestách. Sériu koncertov na Slovensku odštartuje 20. mája v Bratislave, odkiaľ sa bude postupne presúvať do Žiliny, Trenčína, Nitry a Banskej Bystrice.

23.01.2014 09:00
Tomáš Klus Foto:
Český spevák a hudobník Tomáš Klus.
debata

Tomáš Klus vyrastal v hudobnom prostredí, no jeho cesta k piesňam nebola priama. Kedysi bol totiž vrcholovým športovcom. V roku 2002 získal zlatú medailu v modernom päťboji na majstrovstvách Európy pre dorast. Pre hudbu však išiel šport bokom. V roku 2008 debutoval albumom Cesta do záhu(d)by. V tom istom roku bol ako predskokan na turné skupiny Chinaski a v roku 2009 získal prvého Anděla – v kategórii Objav roka. Jeho druhou štúdiovkou je Hlavní uzávěr splínu (2009), za ktorú si prevzal zlatú platňu. V septembri 2011 uviedol na trh tretí štúdiový album Racek. S nahrávkou, ktorá obsahuje aj hit Pánubohudooken, dosiahol diamantovú platňu.

Svoj progres predvlani korunoval niekoľkými cenami. Z odovzdávania cien Anděl českej Akadémie populárnej hudby si odniesol sošky v kategóriách Spevák roka, Album roka i najpredávanejší album (Racek) a medzi albumami nenašiel premožiteľa ani v ankete Žebřík magazínu Report. Úspešný rok zavŕšil koncom novembra v ankete Český slávik 2012. Jeho pieseň Pánubohudooken totiž zvolili poslucháči Rádia Impuls za najobľúbenejšiu skladbu roka a v kategórii spevákov porazil legendárneho Karla Gotta. Vlani v rovnakej kategórii skončil na druhom mieste. Okrem hudby sa muzikant venuje aj herectvu, má za sebou už niekoľko filmových úloh. S partnerkou Tamarou má dcéru Josefínu.

Termíny koncertov slovenskej časti turné:

20. mája – Bratislava – Majestic Music Club

22. mája – Žilina – Holiday Inn

23. mája – Trenčín – Piano Club

26. mája – Nitra – PKO

27. mája – Banská Bystrica – Ministry of fun

debata chyba
Viac na túto tému: #koncerty #Tomáš Klus #Proměnamě tour