Miro Žbirka má videoklip k piesni Fair Play

30.01.2014 14:00
Miroslav Zbirka
Miro Žbirka predstavil videoklip k skladbe Fair Play. Autor:

Slovenský spevák Miro Žbirka zverejnil videoklip k piesni Fair Play, ktorá je titulnou skladbou očakávaného rovnomenného filmu režisérky Andrey Sedláčkovej. Klip obsahuje scény zo spomínanej snímky, ale aj zábery, ktoré 61-ročný hudobník nakrúcal s režisérom Tomášom Luňákom a kameramanom Janom Basetom Střítežským vo veľkej sále pražského Kongresového centra.

„Táto sála vo mne vyvoláva veľa spomienok. Tam som dostal svojho prvého Zlatého slávika za rok 1982. To korešponduje aj časovo s obdobím, v ktorom sa film Fair Play odohráva,“ uviedol Žbirka, ktorý pieseň nahrával v legendárnych londýnskych štúdiách Abbey Road spolu s producentom Robom Cassom. „Niekoľko mojich piesní sa už vo filmoch objavilo, ale toto bolo čosi iné. Bola to pre mňa výzva. Keď som si pozrel zábery z filmu a stotožnil som sa s témou filmu, začal som pracovať na piesni. Prekvapilo ma, že aj Roba Cassa téma filmu oslovila. Celý si ho pozrel s mojím prekladom. Snažili sme sa preniesť pocity, ktoré sme mali pri sledovaní filmu, do atmosféry titulnej piesne. Okrem nej som sa podieľal aj na časti scénickej hudby,“ prezradil spevák.

Dej snímky Fair Play sa odohráva v 80. rokoch minulého storočia v Česko-Slovensku a zameriava sa na príbeh mladej atlétky Anny (Judit Bárdos), ktorá sa stáva členkou Strediska vrcholového športu. Jej matka (Anna Geislerová) a tréner (Roman Luknár) dúfajú, že splní kvalifikačný limit a postúpi na olympijské hry. Vybočením z tvrdého športového tréningu je pre Annu iba milostný vzťah s Tomášom (Ondřej Novák). Film začnú slovenské kiná premietať 13. marca.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#videoklip #nový film #Miro Žbirka #Fair Play
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku