Puding Pani Elvisovej: Našej hudbe veríme

Poslucháči Rádia_FM ich tri roky po sebe vyhodnotili ako najlepšiu koncertnú kapelu na Slovensku. Svoju silnú stránku prezentuje Puding Pani Elvisovej na ďalšom turné. Kapela sa v zostave doplnenej o DJa Stroona a VJku Mishu predstaví v žilinskom Enjoyclube (1. 2.), trenčianskom Steps clube (7. 2.), košických Kasárniach/Kul­turparku (14. 2.), popradskom Rockfabricu (15. 2.) a v Element Clube v Prievidzi (21. 2.).

31.01.2014 16:31
pino, PPE Foto:
Hudobníci z PPE.
debata

Čím sa vaše aktuálne koncerty odlíšia od tých minulých? Čo nové prinesiete?

Na aktuálnych koncertoch prvý krát hrávame nové pesničky z pripravovaného albumu a tiež máme novú videoprojekciu. Veľa skúšame, máme nové nástroje, nového člena a cítime sa na pódiu lepšie ako kedykoľvek predtým.

Ako vznikla spolupráca s DJom Stroonom a VJkou Mishou?

Stroon je vibrafonista a hráva s nami v úlohe hosťa už dlhšie. Teraz sa však podieľal aj na tvorbe nových pesničiek a okrem vibrafónu priniesol do kapely aj krásne klávesové plochy. No a keďže je tiež z Košíc, stal sa právoplatným členom kapely a tak máme nového pudingáča. Miška páska nás zaujala tapedrawingom a na koncertoch nám naživo robí peknú videoprojekciu, ktorú ocenia hlavne diváci, lebo tým, že sa deje za našimi chrbtami na ňu my nevidíme.

Bude koncert postavený na nových skladbách?

Vždy zaradíme 2–3 novinky a testujeme reakcie publika. Skladby rozhodíme tak, aby zachovali dramaturgiu a gradáciu našich koncertov, ktorá je pre nás veľmi dôležitá.

Aké budú?

Nové skladby sme začali písať od jesene 2012 a ešte stále sme v procese tvorby. Pracujeme zhruba na 15-ich skladbách naraz, nahrávame, píšeme texty, aranžujeme, škrtáme a veľmi sa z toho tešíme. Ak to dopadne podľa našich predstáv, bude to veľmi kompaktná kolekcia nových euforických kompozícií v štýle ppe.

Máte k novému albumy už aj termíny jeho vydania?

Prvý singel plánujeme vypustiť na jar, myslím, že ten čas keď začína byť vo vzduchu cítiť niečo nové a vzrušujúce bude na to priam ideálny.

PPE má stabilnú základňu fanúšikov už dlhé roky. Ako to robíte?

Našej hudbe veríme a robíme pesničky, ktoré by sme sami chceli počúvať. Asi v tom nie sme sami.

Vaša hudba aj koncerty sú plné energie. Kde ju beriete?

Nabíja nás pocit spoločne zdieľanej radosti s fanúšikmi. Na pódiu sme úplne prepnutí a všetko sa deje v tranze. Niekedy si vôbec nepamätáme, čo sa vlastne dialo. Je to ako jazda z kopca na plný plyn a málokedy sa brzdí.

Čo vás na hudbe najviac baví?

Momentálne je to práve proces tvorby, ten človeka napĺňa najviac. Skladanie zlomkov do veľkého celku a dobrý pocit z výsledku. Tým teraz žijeme a baví nás to.

Súťažte o dva lístky na ľubovoľný z koncertov

na našej facebookovskej stránke www.facebook.com/KulturaPravda.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #turné #Puding pani Elvisovej