Red Hot Chili Peppers sa na Super Bowle predviedli. Na playback

Americká kapela Red Hot Chili Peppers hrala v polčasovej prestávke 48. ročníka Super Bowlu - finále play-off NFL v americkom futbale na playback. Basgitarista formácie Michael "Flea" Balzary to priznal v otvorenom liste, ktorý zverejnil na webovej stránke www.redhotchilipeppers.com.

05.02.2014 14:08
Red Hot Chili Peppers a Bruno Mars Foto: ,
Bezchybné vystúpenie počas Super Bowlu ukrývalo malé tajomstvo - hudobníci mali tentokrát svoje nástroje len na okrasu.
debata

Reagoval tak na fotografie a klebety, podľa ktorých nemal svoj nástroj počas spoločného vystúpenia so spevákom Brunom Marsom zapojený. Flea tiež uviedol, že nie len on, ale aj gitarista Josh Klinghoffer a bubeník Chad Smith hrali na playback. Líder skupiny Anthony Kiedis a tiež Bruno Mars však spievali naživo. „Keď sa nás zástupcovia NFL a Bruno spýtali, či zahráme našu skladbu Give It Away na Super Bowle, bolo jasné, že spevy budú naživo, ale basgitara, bicie a gitara pôjdu na playback. Chápem, že organizátori majú na prípravu pódia len pár minút, takže sa môže vyskytnúť obrovské množstvo vecí, ktoré sa nemusia podariť a môžu pokaziť zvuk pre ľudí na štadióne alebo pri obrazovkách,“ napísal 51-ročný Flea.

Vystúpenie Red Hot Chili Peppers na Super Bowle od začiatku sprevádzali nejasnosti. Najprv kapela šokovala tvrdením, že túto prestížnu príležitosť využijú na predvedenie coververzie od Led Zeppelin, neskôr však jej členovia priznali, že išlo len o žart. Netradičné vystúpenie s hitparádovým kráľom Brunom Marsom potom avizovali ako „veľké prekvapenie“. Fakt, že kapela známa svojimi energickými živými vystúpeniami tentokrát „zahrala“ na playback, iste mnohých jej fanúšikov naozaj prekvapil.

Red Hot Chili Peppers sa na hudobnej scéne pohybujú od roku 1983. Preraziť sa im podarilo v roku 1991 albumom Blood Sugar Sex Magik. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under The Bridge, Scar Tissue, Californication, Aeroplane, By The Way, Dani California, Can't Stop či spomínaná Give It Away. Celosvetovo predali už viac ako 80 miliónov nahrávok, získali šesť cien Grammy a osem MTV Video Music Awards.

debata chyba
Viac na túto tému: #Super Bowl #Bruno Mars #Red Hot Chili Peppers #playback #Give It Away