Na Rock for People príde britská hudobná hviezda Tom Odell

20.02.2014 14:13
Tom Odell
Tom Odell Autor:

Britský spevák a hudobník Tom Odell vystúpi na českom festivale Rock for People, ktorý sa bude konať od 3. do 5. júla v Hradci Králové.

Organizátori podujatia na webovej stránke www.rockforpeople.cz tiež uviedli, že mená ďalších účinkujúcich zverejnia na budúci týždeň.

Tom Peter Odell sa narodil 24. novembra 1990 v britskom meste Chichester. Časť detstva prežil na Novom Zélande. Prvé piesne začal písať ako 13-ročný. Odštartovať kariéru mu pomohla speváčka Lily Allen s jej vydavateľstvom In the Name Of. V októbri 2012 vydal EP Songs from Another Love, z ktorého pochádza aj hit Another Love. Krátko po tom vystúpil v šou Later… with Jools Holland. Bol jedným z 15 nominantov v ankete BBC Sound of 2013, ktorá predurčuje najväčšie hudobné hviezdy roka.

V júni 2013 vydal The Another Love EP a tiež debutový album Long Way Down obsahujúci single Can't Pretend, Hold Me, spomínaný Another Love, Grow Old With Me a I Know. Nahrávka sa umiestnila na prvej priečke UK Chartu. Vlani mu v rámci Brit Awards udelili cenu Critics’ Choice. Tento rok mohol na Brit Awards získať sošky v kategóriách Britský nováčik a Britský interpret. Ani jednu z nich si však neodniesol.

#hudobný festival #Tom Odell #Rock for People #Hradec Králové
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk