The Rolling Stones odštartovali v Abú Zabí turné 14 On Fire

Britská kapela The Rolling Stones odštartovala koncertom v Abú Zabí turné 14 On Fire. Podujatie sa konalo 21. februára a zúčastnilo sa na ňom 30-tisíc fanúšikov.

24.02.2014 05:00
Rolling Stones Foto:
Rolling Stones
debata

Legendárna kapela vedená spevákom Mickom Jaggerom počas vystúpenia odohrala celkovo 19 skladieb, medzi ktorými boli aj hity ako It's Only Rock 'n Roll, Honky Tonk Women, Brown Sugar a Sympathy for the Devil. Sedemdesiatročný Jagger nedávno uviedol, že sa na turné veľmi teší. „Nemôžem sa už dočkať, až budem opäť na pódiu. Špeciálne sa teším na koncert v Abú Zabí. Skutočne sa teším, že vám zahráme vaše obľúbené skladby a že sa so všetkými čoskoro uvidíme,“ vyhlásil. Skupina sa v rámci turné, ktoré potrvá do apríla, predstaví ešte v Tokiu, Macau, Šanghaji, Singapure, Austrálii a na Novom Zélande.

The Rolling Stones vznikli v roku 1962 v Londýne. Mick Jagger s Keithom Richardsom, Charliem Wattsom a Ronniem Woodom predvlani oslávil 50. výročie vzniku kapely, pri príležitosti ktorého pre priaznivcov pripravili aj kompiláciu Grrr! (2012). Tá okrem starších piesní obsahuje aj dve nové skladby One More Shot a Doom and Gloom. Niekoľkonásobní držitelia Grammy majú na konte, okrem spomínaných hitov, piesne ako (I Can't Get No) Satisfaction, Paint It Black, Jumpin' Jack Flash, Street Fighting Man, You Can't Always Get What You Want, Gimme Shelter, Wild Horses, Angie či Start Me Up. Podľa odhadov predali viac ako 250 miliónov kópií nahrávok. Desať ich štúdioviek je v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone a v roku 2004 kapelu tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias. V roku 1989 skupinu uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

debata chyba
Viac na túto tému: #The Rolling Stones #Abú Zabí tour 14 on Fire