Kanye West uvedie do kín film o turné k albumu Yeezus

Americký rapper a producent Kanye West pripravuje film o turné k svojmu aktuálnemu albumu Yeezus (2013). Rapper už na svojej oficiálnej webstránke zverejnil teaser a oznámil, že snímka sa dostane aj do kín, hoci zatiaľ neuviedol žiaden termín.

02.03.2014 05:00
Kanye West Foto: ,
Americký raper Kanye West.
debata

Snímku bude režírovať Hype Williams, pričom o scenár sa postaral spisovateľ Bret Easton Ellis. „Kanye za mnou prišiel a požiadal ma, aby som preňho napísal scenár filmu. Najprv som to nechcel spraviť. Potom som si však vypočul album Yeezus. Bolo to vlani začiatkom leta a ja som práve šoféroval. Pomyslel som si, že bez ohľadu na to, či sa na tento projekt hodím, chcem pracovať s človekom, ktorý nahral takýto album. A tak som súhlasil. To bolo pred siedmimi alebo ôsmimi mesiacmi, takže uvidíme, čo z toho bude,“ uviedol Easton Ellis, ktorý napísal napríklad knižnú predlohu snímky Americké psycho (2000). Ako scenárista debutoval snímkou The Canyons (2013).

Pozrite si fanúšikovské zábery z koncertu, ktorý Kanye West v rámci Yeezus Tour odohral vlani v Chicagu.

Tridsaťšesťročný Kanye West odštartoval hudobnú kariéru v roku 1996, keď ako producent spolupracoval s rapperom Gravom. Neskôr produkoval skladby pre interpretov ako Jermaine Dupri, Foxy Brown alebo Goodie Mobb. Známym sa však stal až v roku 2001, keď sa podieľal na albume The Blueprint rappera Jay Z. Svoj debutový štúdiový album The College Dropout vydal v roku 2004. Nasledovali nahrávky Late Registration (2005), Graduation (2007), 808s & Heartbreak (2008), My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010) a spomínaný Yeezus (2013). S Jay Z okrem toho nahral album Watch The Throne (2011). Medzi najväčšie hity 21-násobného držiteľa Grammy patria skladby Jesus Walks, Gold Digger, Diamonds From Sierra Leone, Stronger, Love Lockdown, Heartless alebo All Of The Lights. West, ktorý vedie vlastné vydavateľstvo G.O.O.D. Music, má na konte aj tri Brit Awards alebo sedem BET Awards.

debata chyba
Viac na túto tému: #rapper #film #Kanye West #koncertné turné #Yeezus