The Rolling Stones zahrajú vo Viedni

Britská kapela The Rolling Stones sa v rámci aktuálneho turné 14 On Fire predstaví aj vo Viedni. V rakúskej metropole zahrajú v pondelok 16. júna na štadióne Ernsta Happela. Vstupenky budú v predpredaji od 25. marca na webstránke www.oeticket.com.

20.03.2014 12:41
Rolling Stones Foto:
Mick Jagger z The Rolling Stones
debata

The Rolling Stones odštartovali turné 14 On Fire 21. apríla v Abú Zabí, následne sa predstavili v Japonsku, Číne a Singapure. Nasledovať mali vystúpenia v Austrálii a na Novom Zélande, tie však kapela zrušila po úmrtí módnej návrhárky L'Wren Scott, ktorá bola dlhoročnou priateľkou lídra kapely Micka Jaggera. V júni by sa The Rolling Stones mali okrem Viedne predstaviť aj v Holandsku, Nemecku, Taliansku a Belgicku, pričom nedávno vyhlásili, že majú v pláne pridať aj ďalšie európske koncerty.

The Rolling Stones vznikli v roku 1962. Mick Jagger s Keithom Richardsom, Charliem Wattsom a Ronniem Woodom predvlani oslávili 50. výročie vzniku kapely, pri príležitosti ktorého pre priaznivcov pripravili aj kompiláciu Grrr! (2012). Tá okrem starších piesní obsahuje aj dve nové skladby One More Shot a Doom and Gloom. Niekoľkonásobní držitelia Grammy majú na konte hity ako (I Can't Get No) Satisfaction, Paint It Black, Jumpin' Jack Flash, Street Fighting Man, Honky Tonk Women, You Can't Always Get What You Want, Gimme Shelter, Wild Horses, Brown Sugar, Angie či Start Me Up. Podľa odhadov predali viac ako 250 miliónov kópií nahrávok. Desať ich štúdioviek je v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone a v roku 2004 kapelu tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias. V roku 1989 skupinu uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #Viedeň #The Rolling Stones #štadión Ernst Happel