Zverejnili skladbu La La od Led Zeppelin

01.06.2014 16:00
Led Zeppelin
Rocková skupina Led Zeppelin. Autor:

Pieseň sa bude nachádzať na reedícii albumu Led Zeppelin II (1969), ktorá by mala vyjsť 3. júna.

Fanúšikovia a fanúšičky už nefungujúcej britskej kapely Led Zeppelin si môžu vypočuť doteraz nezverejnenú skladbu s názvom La La. Takmer štvorminútová inštrumentálka sa bude nachádzať na očakávanej reedícii albumu Led Zeppelin II (1969), ktorá by mala vyjsť 3. júna. Nahrávka bude obsahovať aj špeciálnu verziu skladby Whole Lotta Love s podtitulom Rough Mix With Vocal, ku ktorej nedávno zverejnili videoklip. V spomínaný dátum plánujú na trh uviesť aj reedície debutového eponymného albumu skupiny z roku 1969 a tiež tretieho počinu Led Zeppelin III (1970).

Skupina Led Zeppelin sa stala jednou z najúspešnejších, najinovatívnejších a najvplyvnejších kapiel v histórii. Pôvodne sa formácia volala New Yardbirds a tvorili ju gitarista Jimmy Page, spevák Robert Plant, basgitarista a klávesák John Paul Jones a bubeník John Bonham. Status superhviezd a následne i legiend im definitívne zabezpečila mimoriadne úspešná štvrtá štúdiová nahrávka, ktorej nedali žiadny názov a zvyčajne sa označuje ako Led Zeppelin IV (1971). Práve z nej pochádza jedna z najznámejších skladieb skupiny Stairway To Heaven. Všetky štúdiovky Led Zeppelin okrem prvej a poslednej (Coda, 1982) ovládli britský albumový rebríček a výborne sa im darilo aj v tom americkom. Rozpad jednej z najlepšie predávaných kapiel sveta prišiel v roku 1980 so smrťou bubeníka Bonhama. Zostávajúci členovia kapely následne rozbehli sólové kariéry. Niekoľkokrát sa však ešte stretli na pódiu, pričom za bubny sa i na zatiaľ poslednom koncerte v Londýne v roku 2007 posadil Bonhamov syn Jason.

Americký dvojtýždenník Rolling Stone ich označil za „najtvrdšiu kapelu všetkých čias a najvýznamnejšiu kapelu 70. rokov“. V roku 1995 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

#Led Zeppelin #pesnička #Robert Plant #La La
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku