Jana Kirschner nahrala titulnú pieseň k filmu Deti

Slovenská speváčka Jana Kirschner nahrala titulnú skladbu k filmu Deti režiséra Jara Vojteka, ktorý sa dostane do kín 25. septembra. Speváčka k nej už predstavila aj videoklip.

09.09.2014 11:46
kirschner Foto: ,
Speváčka Jana Kirschner počas vystúpenia na festivale Bažant Pohoda.
debata

Autormi skladby, ktorú nahrávali v Londýne, sú Kirschner a jej partner, britský hudobník a producent Eddie Stevens.

"Skladba vznikla už dávnejšie. No keď mi zavolal Mátyás Prikler, producent filmu Deti, a oslovil ma s ponukou napísať titulnú skladbu pre film Jara Vojteka, povedala som mu, že mám niečo, čo by sa mohlo hodiť. Prekvapila ma ich okamžitá pozitívna reakcia. A skutočne, keď som si pozrela film, vedela som, že sme našli tú pravú pieseň, pretože to spolu dokonale funguje,“ opísala vznik skladby 35-ročná speváčka. "Pieseň svojou atmosférou a aj textom akoby tematicky uzatvárala film. Text emočne spája jednotlivé poviedky filmu a vytvára spolu s hudbou akúsi katarznú bodku za filmom,” uviedol režisér Jaro Vojtek, pre ktorého je to prvý hraný film.

Videoklip k piesni Deti obsahuje aj scény zo snímky, ktorá sa venuje rôznym podobám vzťahov detí a rodičov. "Klip vznikol veľmi rýchlo, chceli sme vyzdvihnúť najmä dôležité momenty filmu a vyvolať v divákovi zvedavosť. To sa nám snáď podarilo a nielen skladba, ale hlavne film budú mať úspech. Klip sa nakrúcal a pripravoval na Slovensku, ale film je plný zaujímavých lokácií mimo územia Slovenska a najmä ‚neokukaných‘ hereckých osobností, ktoré dodávajú jednotlivým príbehom dôveryhodnosť a uveriteľnosť. Je to hlboký, citlivý film, ktorý prináša niečo, čo sa týka každého z nás. Pretože každý sme niekoho dieťa. Jaro Vojtek je vnímavý a výborný rozprávač, skvelý filmár a navyše rodák z Martina. Som veľmi šťastná, že ma Mátyás Prikler oslovil a vznikla takáto spolupráca,“ dodala.

Niekoľkonásobná Zlatá slávica Jana Kirschner vydala albumy ako V cudzom meste (2000), Pelikán (2002), Veci čo sa dejú (2003), Shine (2007), Krajina Rovina (2010) či Moruša: Biela (2013). Druhú časť albumu Moruša s podnázvom Čierna plánuje vydať 20. októbra. Na konte má hity Modrá, Žienka domáca, Pokoj v duši či Bude mi lehká zem, na ktorom spolupracovala s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom. So spomínaným Eddiem Stevensom má trojročnú dcéru Matildu Janušku, pričom momentálne čakajú druhé dieťa.

debata chyba
Viac na túto tému: #deti #Jana Kirschner #nový videoklip