Jana Kirschner má nový singel Muzika!

21.10.2014 14:00
Jana Kirschner
Jana Kirschner už čoskoro vydá album Moruša: Čierna. Autor:

Slovenská speváčka Jana Kirschner má nový singel s názvom Muzika!. Pieseň sa bude nachádzať na očakávanej štúdiovke Moruša: Čierna, ktorú interpretka plánuje vydať 27. októbra. Prvú časť albumu s podnázvom Biela uviedla na trh vlani.

Novinku napísal spolu s Kirschner partner, britský hudobník a producent Eddie Stevens. „Skladba je o muzike, o hudbe, o láske k nej, ktorá ma sprevádza celým mojím životom a vedie všetky moje životné kroky. O snoch, ktoré som tajne snívala ako dieťa z Červenej Armády v Martine. O tom, čo ma inšpiruje, povznáša, rozplače a povzbudí. Napísali sme ju spoločne s Eddiem a je to skladba netradičná už len v tom, že sa v nej poslucháč nedočká žiadnych dlhých textov. Je to doslova najväčšie prekvapenie mojej doterajšej hudobnej kariéry. Mám z nej obrovskú radosť a verím, že sa nájde množstvo ľudí, ktorí túto radosť budú zdieľať so mnou,“ uviedla speváčka.

Pieseň nahrávali v Londýne, Prahe a tiež v Banskej Štiavnici v štúdiu Oskara Rózsu. Na bicie hral Tom Skinner, na gitaru Ally McNeil a perkusie obsluhoval Dan Darriba. Syntetizátory mal na starosti Eddie Stevens, ktorý je aj producentom celého projektu. Vokály naspieval mužský spevácky kvartet Skety. „Je to skladba, ktorá je založená na slovíčku muzika. Spolu ju nahrávalo vyše tisíc ľudí z rôznych kútov Slovenska a Česka. Použili sme hlasy mnohých ľudí, muzikantov a priateľov. V skladbe sa objaví aj dav z koncertu z českého mestečka Protivín, kde sme koncertovali s Morušou koncom augusta,“ prezradila Kirschner.

Niekoľkonásobná Zlatá slávica Jana Kirschner vydala albumy ako V cudzom meste (2000), Pelikán (2002), Veci čo sa dejú (2003), Shine (2007), Krajina Rovina (2010) či spomínanú nahrávku Moruša: Biela (2013). Na konte má hity Modrá, Žienka domáca, Pokoj v duši či Bude mi lehká zem, na ktorom spolupracovala s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom. So spomínaným Eddiem Stevensom má trojročnú dcéru Matildu Janušku, pričom momentálne čakajú druhé dieťa.

#Jana Kirschner #Moruša: Čierna #Muzika!
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk