Pohoda 2015 má prvých účinkujúcich

Organizátori festivalu Bažant Pohoda oznámili mená prvých štyroch interpretov, ktorí sa predstavia na 19. ročníku podujatia. Ten sa uskutoční 9. až 11. júla 2015 na letisku v Trenčíne. Na festivale vystúpia formácie Dyse z Nemecka, Erotic Market z Francúzska, Vlasta Popić z Chorvátska a Repetitor zo Srbska, ktoré organizátori objavili na rôznych showcaseových festivaloch. "Dyse boli najlepšou kapelou, ktorú som videl na Reeperbahne v Hamburgu, ich koncertná smršť ma doslova ovalila. Skupina Vlasta Popić nás zaujala na festivale Waves Bratislava, fantastických Erotic Market sme objavili na festivale MaMa v Paríži a Repetitor na holandskom Eurosonicu,“ uviedol riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

27.10.2014 12:58
Erotic market, kapela Foto:
Erotic Market
debata

Nemeckú noise-rockovú kapelu Dyse tvoria gitarista Andrej Dietrich a bubeník Jarii van Gohl, ktorí vydali svoj eponymný debutový album v roku 2007. Po ňom nasledovali štúdiovky Lieder sind Brueder der Revolution (2009) a Das Nation (2014). Členmi francúzskeho projektu Erotic Market sú Marine Pellegrini, ktorá inklinuje k soulu a hip-hopu, a Lucas Garnier, ktorý preferuje noise rock. Formácia má na konte zatiaľ debutový album Blahblahrians (2014). Trojčlenná chorvátska skupina Vlasta Popić kombinuje vo svojej tvorbe punk, noise rock, alternatívu a indies a podobnú hudbu produkuje aj srbské trio Repetitor, ktoré malo pôvodne na Pohode vystúpiť už tento rok. Pre zlomený členok basgitaristky Any-Marije však napokon do Trenčína nepricestovali.

Na 19. ročník Pohody sa predalo už takmer 7000 permanentiek, takže z limitovanej edície za 79 eur zostáva už len 300 kusov. V predaji sú nielen permanentky, ale aj vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S či lístky na parkovanie pre osobné automobily aj karavany.

debata chyba
Viac na túto tému: #Pohoda 2015 #interpreti #line up