Andrej Šeban Band vyráža na európske turné

Slovenská formácia Andrej Šeban Band vyrazí v stredu 5. novembra na turné po viacerých mestách Slovenska, Česka, Nemecka a Holandska. Skupina, na čele ktorej stojí gitarista a skladateľ Andrej Šeban, odštartuje sériu 13 koncertov v Košiciach. Tu spolu so Štátnou filharmóniou Košice uvedú aj hudobné dielo Skanzen, ktoré po prvý raz predstavili v marci.

03.11.2014 07:00
Andrej Šeban Foto:
Andrej Šeban
debata

Následne kapela vystúpi v Bardejove, Zvolene, Nitre, Banskej Bystrici a Bratislave. Potom sa Šeban s kolegami vydá za hranice, kde odohrá koncerty v Brne, Prahe, Berlíne, Lipsku, Amsterdame a Haagu. Turné uzavrie koncert v Žiline, kde sa Andrej Šeban Band predstaví so Štátnym komorným orchestrom Žilina. Vstupenky na jednotlivé koncerty si fanúšikovia a fanúšičky môžu zakúpiť na oficiálnej stránke kapely.

Andrej Šeban sa narodil 23. júna 1962 v Bratislave. Spolupracovali s ním napríklad Richard Müller, Pavol Hammel, Robo Grigorov, Marika Gombitová, Dežo Ursiny či Peter Lipa. Šeban, ktorý je bývalým členom kapiel Demikát, Banket a Free Faces, sa venuje aj tvorbe scénickej hudby pre rozhlasové hry, dokumentárne i hrané filmy. Na konte má albumy ako Čo dom dal (1993), Andrej Šeban Band… (1997), Sklony (2008) alebo Časozber (2011).

Zoznam termínov koncertov formácie Andrej Šeban Band:

5. novembra – Košice, Štátna filharmónia Košice
6. novembra – Bardejov, Hotel Astória
8. novembra – Zvolen, Dom kultúry Železničiar
9. novembra – Nitra, Synagóga
13. novembra – Banská Bystrica, Divadlo Štúdio tanca
20. novembra – Bratislava, Ateliér Babylon
24. novembra – Brno, Metro Music Bar
25. novembra – Praha, Malostranská beseda
26. novembra – Berlín, B-FLAT
28. novembra – Lipsko, Telegraph
30. novembra – Amsterdam, De Badcuyp
3. decembra – Haag, Regentenkamer
11. decembra – Žilina, Dom umenia Fatra

debata chyba
Viac na túto tému: #turné #Andrej Šeban #koncerty