Vojtěch Dyk pokrstí v Bratislave album Deska

Český herec a spevák Vojtěch Dyk pokrstí vo štvrtok 4. decembra o 16:15 v Bratislave debutový sólový album s názvom Deska.

30.11.2014 05:00
Vojta Dyk Foto:
Český spevák a herec Vojta Dyk.
debata

Na nahrávke spolupracoval s brnianskym orchestrom B – Side Band, ktorý vedie Josef Buchta. Krst sa uskutoční v priestoroch kníhkupectva Panta Rhei v nákupnom centre Eurovea. Za krstných rodičov si 29-ročný rodák z Prahy vybral herečku Táňu Pauhofovú, opernú speváčku Adrianu Kučerovú a džezmena Petra Lipu.

„Náš album zakončuje etapu ‚Bez štúdiového CD‘. To je však jediná etapa, ktorú zakončuje. V športovej terminológii si teraz všetci obliekame dresy štúdiového hráča a tešíme sa na ďalšiu etapu. Či už to bude časovka alebo vrcholová etapa, to ukáže až čas a talent,“ prezradil Dyk. „Štúdiový album Deska je predovšetkým nenásilný a logický vývoj našej štvorročnej spolupráce. Lepšie povedané ani nie tak spolupráce, ako spoločnej práce a album Deska je výsledok, ktorý je zakončením etapy jednej a krásna výzva k etapám ďalším,“ doplnil Buchta.

Po krste nahrávky čaká hudobníkov Deska Tour 2015, ktoré odštartujú 18. februára v Třebíči. Následne sa predstavia napríklad v Plzni, Brne, Ostrave, Pardubiciach, Zlíne, Prahe a ďalších mestách. V rámci turné zavítajú 9. apríla aj do Bratislavy.

Vojtěch Dyk účinkuje v Národnom divadle v Prahe, v Divadle Ta Fantastika, v Štátnej opere Praha a na ďalších pražských scénach. Televíznym divákom môže byť známy napríklad vďaka seriálu Letiště (2006 – 2007). Účinkoval aj vo filmoch Operace Dunaj (2009), Ženy v pokušení (2010), Signál (2012), Revival (2013), Něžné vlny (2013), Traja bratia (2014) alebo Anjeli (2014). Pôsobil v skupine NightWork, ktorá ukončila činnosť v roku 2013.

debata chyba
Viac na túto tému: #nový album #krst #Vojtěch Dyk #Deska