Do Rock'n'rollovej siene slávy uvedú Green Day a Loua Reeda

16.12.2014 12:24
Lou Reed
Lou Reed Autor:

Zástupcovia americkej Rock'n'rollovej siene slávy oznámili, že na budúci rok sa členmi siene stanú Green Day, Lou Reed, Joan Jett & The Blackhearts, Stevie Ray Vaughan & Double Trouble, Bill Withers a The Paul Butterfield Blues Band. Ringo Starr dostane Award for Musical Excellence a formácia The "5" Royales zas Early Influence Award. Slávnostné uvedenie sa uskutoční 18. apríla v Clevelande.

Všetci spomínaní hudobníci vydali debutovú nahrávku minimálne pred 25 rokmi, čím splnili jedno z hlavných nominačných kritérií. Green Day debutovali v roku 1989 EP nahrávkou 1,000 Hours, čiže sa do Rock'n'rollovej siene slávy dostanú hneď v prvý rok po splnení tejto podmienky. Zosnulého Loua Reeda uviedli do siene už v roku 1996 ako člena kapely The Velvet Underground, teraz mu túto poctu udelia posmrtne za jeho sólovú tvorbu. Ringo Starr je v sieni už od roku 1988, keď ho tam uviedli ako člena The Beatles. Ostatní traja členovia tejto kapely sa odvtedy stali členmi siene aj ako sóloví interpreti. O tom, koho uvedú do Rock'n'rollovej siene slávy, rozhoduje viac ako 700 interpretov, historikov a ľudí z hudobného priemyslu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Green day #Lou Reed #Rock'n'rollová sien slávy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku