Le Payaco zahrajú na Pohode nový song

Kapela Le Payaco predstaví nový singel Čiernobiely svet. V marci už z pripravovaného albumu uviedla Večierky firemné, premiéra novej skladby je pripravená na sobotu 16. júla na festivale Bažant Pohoda 2005.

12.07.2005 11:36
debata

Spolu by tam mali odznieť tri ukážky z nového albumu, ktorý však zatiaľ nemá názov. „Album dostane názov na poslednú chvíľu, zatiaľ povedzme, že má pracovný názov Nový album skupiny Le Payaco,“ prezradil spevák skupiny Tomáš Sloboda.

Po viac ako polročnom výlete bubeníka Juraja Vitéza v Austrálii sa Tomáš spolu s ním a Martinom Stempelom rozhodol nahrať album, kde bude dominovať tanečný štýl. „Ide o to, aby sme sa lepšie bavili a hlavne, aby sa bavili ľudia, lebo je tu celkovo nejaká smutná doba, tak aby tá hudba potešila ľudí viac,“ povedal Tomáš. 

Pripravovaný album by mal obsahovať 11 nových slovenských a jednu maďarskú pesničku. „Maďarčina preto, lebo nikto z nás nevie po maďarsky a je to jeden veľmi starý text, ktorý vznikol, keď som ešte chodil na konzervatórium,“ usmieval sa Tomáš. Podľa jeho slov mu ho preložila spolužiačka, ktorá bola Maďarka a keďže sa zdal kapele veľmi vtipný, rozhodla sa ho zaradiť aj na novú platňu. Dôležitým argumentom bol tiež úspech u fanúšikov, pretože muzikanti si už skladbu otestovali na koncertoch.

Nový album okorenia aj hudobní hostia dosky. V piesňach sa budú ozývať perkusie peruánskeho hudobníka Eddyho Portella, ktorý účinkuje aj vo formácii Mango Molas. Na albume Le Payaco tiež hosťuje dychová sekcia s muzikantami ako Martin Ďurdina, Adam Kerďo, ktorí s kapelou nenahrávajú prvýkrát. Premiérovo sa však predstaví spevák skupiny Hex Ďuďo. Hudobní kolegovia si ho pozvali do piesne, kde sa objavia až štyri gitary. 

Album kapely Le Payaco je zatiaľ v štádiu rokovania s vydavateľmi, takže podľa Tomáša Slobodu ešte nie je isté, kedy presne vyjde. Dovtedy si však fanúšikovia tejto formácie môžu svojich obľúbencov vypočuť na letných festivaloch ako Pohoda, Žákovic open, Trutnov open air music festival, Hodokvas a iné.

debata chyba