Šindlerová dokončila album

12.09.2005 13:12

Strieborná SuperStar Martina Šindlerová už momentálne usilovne zarezáva v školských laviciach, ale len pred pár dňami ešte stála za mikrofónom v štúdiu. Dokončovala totiž debutový album, ktorý má zatiaľ pracovný názov Patríme k sebe.

„Cédečko je už chvalabohu dokončené, momentálne sa sústredím viac na školu. V súvislosti s albumom ma však čaká ešte fotenie bookletu a množstvo ďalších vecí,“ prezradila nám Martina, ktorú sme zastihli práve počas školskej prestávky. Svoj debutový album nahrávala pod ochrannými krídlami producenta Stana Šimora na striedačku v Prahe a v Belgicku. Kde sa jej robilo lepšie?

„To sa nedá porovnávať, v Belgicku panovala úplne iná atmosféra. V Prahe som však nahrávala v štúdiu Honzu Nedvěda ml., ktorý cestoval trinásť rokov po koncertoch aj so svojim otcom, takže sme sa stále mali o čom zhovárať,“ s úsmevom hovorí Martina. Aj producent Stano Šimor, ktorý má vo svojom registri mená ako Helena Vondráčková alebo Lunetic, bol vraj stelesnený anjel. „Stanko bol veľmi milý a ústretový. V štúdiu vládla pohoda, mohla som spať dokedy som chcela a urobiť si kedykoľvek prestávku,“ nevie si vynachváliť Martina svojho producenta. „Samozrejme, že sme boli ohraničení termínmi, ale inak to bolo úplne super,“ dodáva mladá Bratislavčanka.

A ako vlastne bude vyzerať finálna podoba debutovej platne jedného z objavov slovenskej hudobnej scény? „Na albume bude dokopy štrnásť piesní. Jednou z nich je aj moja obľúbená Je T´aime a na konci albumu bude ešte mix k singlu, ktorý by mal byť do konca týždňa nasadený v rádiách,“ prezrádza Martina. Platňa, ktorá sa objaví na pultoch obchodov koncom októbra, by sa mala volať Patríme k sebe. „Je to jedna z variant a je to názov odvodený od jednej zo skladieb na albume. Zatiaľ by som však tento názov neuvádzala ako definitívny,“ hovorí Martina.

Smutní však môžu byť tí, ktorí sa tešili na coververziu legendárnej skladby vyznanie. Pesničku od Mariky Gombitovej nakoniec Šindlerová na album nezaradila. „Nehodila by sa do celkovej koncepcie albumu,“ vysvetľuje finalistka súťaže SuperStar.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk