Gott bude mať vlastné múzeum. Podľa Elvisa!

Nestarnúci Karel Gott bude mať v Českej republike vlastné múzeum s názvom Gottland. Sídlom múzea bude spevákova bývalá vila v Jevanoch pri Prahe, ktorú od Gotta odkúpil podnikateľ Jan Moťovský. O zriadení múzea informoval vo štvrtok v Prahe samotný "božský Kája".

31.03.2006 07:00
debata

Moťovský povedal, že do múzea Zlatého slávika chce investovať „slušné peniaze“ a vyjadril nádej, že prvých návštevníkov privíta už koncom júna. Za vzor pri budovaní múzea si vybral vonkoncom nie skromne pamätník Elvisa Presleyho Graceland v Memphise.

Na rozdiel od pôvodných plánov prišlo v múzeu Karla Gotta k určitým zmenám. Jeho súčasťou nebude napríklad reštaurácia ponúkajúca spevákove špeciality. „Už by sa tam nevošla,“ ľutuje Moťovský a prezrádza, že na mieste veľkého krytého bazéna si naplánoval priestor pre expozíciu dokumentov z takmer 50-ročnej spevákovej kariéry. Pôjde prevažne o Gottove trofeje, pričom na prvom mieste bude všetkých 31 Slávikov. Návštevníci však uvidia aj Karlove obrazy, jeho staré gramofóny, mikrofóny a dokonca aj šaty.

Prestavbu Gottlandu zveril Moťovský architektovi Jaroslavovi Pzingerovi, manželovi speváčky Báry Basikovej. Ten prezradil, že záhrada okolo domu bude v štýle 60. rokov. Záhradný krb, pri ktorom môže sedieť až 50 osôb, bude dokonca v prípade slávnostných akcií aj v prevádzke.

V objekte múzea nebude chýbať ani stánok s občerstvením a lahôdkami, ktoré má Karel rád. Napríklad chrumkavé kuracie krídelká. Organizátori sa netaja ani zámerom, urobiť z múzea miesto na literárne a hudobné večery, slávnostné krsty hudobných nosičov a kníh týkajúcich sa hlavne Karla Gotta.

debata chyba