Lučenič pokrstil Rikkonov tretí album

Len necelého pol roka po krste svojho druhého CD Čarovný klavír, uvádzal v utorok klavirista Richard Rikkon do života ďalší, v poradí tretí album. Ten sa na rozdiel od predchádzajúcich dvoch titulov nesie v úplne inom štýle.

13.09.2006 15:16
Richard Rikkon Foto:
Richard Rikkon krstil ďalšie cédečko. Krstnými rodičmi bol Laco Lučenič (vľavo), zaspieval si na ňom aj Maťo Ďurinda (v strede).
debata

Popri Richardovom klavíri totiž na ňom spieva hneď niekoľko známych, slovenských, ale i českých interpretov. Či už je to Kuly z Desmodu, Marián Čekovský, Maťo Ďurinda, Ivan Tásler, Michal David, Richard Krajčo a ďalší. Celkovo je na albume s názvom Richard Rikkon uvádza… jedenásť skladieb, ktorým dal klavirista inú podobu. CD uviedol do života muzikant i klaviristov bývalý kolega zo SuperStar Laco Lučenič.

„Album vznikal dosť dlho. Pozháňať všetkých umelcov a dohody s vydavateľstvami bola dosť ťažká práca. Som veľmi rád, že mi umelci dovolili prearanžovať skladby. Rád improvizujem a vážim si, keď s mojou interpretáciou súhlasí aj spevák,“ povedal po krste Rikkon, ktorého CD sa nahrávalo od mája do augusta tohto roku a prvým interpretom v štúdiu bol Marián Čekovský.

S Maťom Ďurindom napríklad Richard Rikkon nahral novú úpravu skladby Matka. „Richard je vynikajúci, technický klavirista a má ´feeling´, ktorý ja obdivujem na muzikantoch. V niektorých pasážach pesničky ´rúbal´ a inokedy zase ten klavír nádherne hladkal. Mám rád, keď vie muzikant pesničku precítiť,“ vraví Ďurinda, ktorý dnes stál aj pri samotnom uvedení albumu.

Ten sa krstil na jednom z bratislavských botelov a počas večera nemohol Richard chýbať ani za klavírom. Následnú recepciu mu spestrila aj vlastná rodina, ktorá prišla s celou plejádou sladkých koláčov a zákuskov. „Mama je v pečení nadštandardne dobrá. Mám rád všetko. Či už tvarohový koláč, orechový, milujem punčový rez, kokosový, čokoládový. Všetko dobré,“ smial sa klavirista, ktorý sa môže tešiť z toho, že sladké pochúťky nie sú na ňom vidieť. A to sa vraj od klavíru do posilňovne stále iba chystá.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy