Hapka a Horáček hľadajú ženské režisérky

Viacero osobností česko-slovenskej hudobnej scény sa objaví na najnovšom albume českého autorského dua Hapka - Horáček, ktorý za pár dní vychádza pod názvom Strážce plamene. Z mužských interpretov si na albume zaspieva Daniel Landa, Jaromír Nohavica, František Segrado a samozrejme Petr Hapka.

10.11.2006 11:38
debata

„Potom sú tam ženské šansoniérky, pri ktorých je zaujímavé, že sú Slovenky. Jana Kirschner, Szidi Tobias či Hana Hegerová,“ hovorí textár Michal Horáček. Legendárna autorská dvojica chce dať ku každej jednej pesničke urobiť osobitný videoklip a potom vydať album aj ako DVD. „Záujem o pesničky je veľký. O každú sa uchádza viacero autorov. Trochu mi ale vadí, že tam doteraz nemáme žiadnu ženskú režisérku. Vyzývam preto všetky dámy, že ešte nie je neskoro. Sú voľné asi štyri pesničky a ak by sa chcela nejaká zúčastniť, budeme len radi. Ak tam budú aj Slovenky, ešte lepšie,“ povedal s úsmevom Horáček.

Úvodným singlom k albumu je dueto Jany Kirschner a Jaromíra Nohavicu První noc v novém bytě. „Vlastne som si tú pesničku písal pre seba a pre Janu. Potom som sa ale zľakol, že by som opakoval niečo, čo už zabralo. Tak som ju dal Jarkovi, ktorého mám rád. Je aj o desať rokov mladší a viac sa k nej hodí,“ usmieva sa Hapka, ktorý svojho času naspieval s Janou Kirschner hit Bude mi lehká zem. Videoklip k duetu Nohavica – Kirschner bude od zhruba 30-ročného Jaromíra Pesra.

Naopak, 95-ročného režiséra Otakara Vávru angažovali Hapka s Horáčkom pri nakrúcaní videoklipu k ďalšej pesničke Hlava kance. Pre nestora českých režisérov, ktorý stojí napríklad za filmom Kladivo na čarodejnice, išlo o „videoklipový“ debut. „Keď mu Peter volal, že by mal robiť klip, tak pán Vávra povedal: A čo to je?“ spomína s úsmevom Horáček na angažovanie Vávru a pokračuje: „Nakoniec to ani nie klip, je to film. Nostalgický s atmosférou. Veľmi zaujímavý.“
 
Petr Hapka a Michal Horáček napísali v minulosti také hity ako napríklad Levandulová, S cizí ženou v cizím pokoji, Štěstí je krásná věc a ďalšie. Ich ďalší spoločný album Strážce plamene uzrie svetlo sveta okolo 20. novembra.

debata chyba