Dubasovej módne výstrelky už nechýbajú

09.10.2007 04:43

O speváčke Beáte Dubasovej je dávno známe, že má k móde blízky vzťah. Vyštudovaná krajčírka si kedysi sama šila kostýmy na koncerty, dnes sa však už radšej orientuje na široký výber v obchodoch.

„Voľakedy bola iná situácia. Vždy som mala veľmi subtílnu postavu a šaty na mňa sa zháňali naozaj ťažko. Šitie sa stalo nutnosťou,“ spomína Dubasová na začiatky svojej lásky k móde. „Nikdy som neoľutovala, že som išla na odevnú priemyslovku. Mama mi hovorievala: Spievaj si koľko chceš, ale remeslo musíš mať v ruke. A ja som ho naozaj využila,“ dopĺňa speváčka, ktorá vraj dnes už s nákupmi oblečenia problém nemá. Žiadna módna fanatička sa však z nej nestala.

„Sledujem trendy, ale nepodlieham im za každú cenu. Mám vyhranený elegantno-športový štýl a módny výstrelok mať za každú cenu v skrini nepotrebujem,“ s úsmevom vysvetľuje Dubasová, ktorej pred pár dňami vyšla výberovka najväčších hitov. Hoci je to na neuverenie, útla speváčka sa môže pochváliť už vyše dvadsať rokov trvajúcou kariérou v populárnej hudbe. Tú mapuje práve spomenutý album.

„Cédečko obsahuje chronicky známe pesničky ako Účesy, Maznáčik alebo Za dverami mojej izby – jednoducho skladby od začiatku mojej kariéry až po posledný album, ktorý vyšiel minulý rok,“ opisuje „bestofku“ Dubasová. „Som rada, že takéto niečo vzniklo, pretože mám na výberovke pár srdcoviek – pesničiek, ktoré mi naozaj prirástli k srdcu. A fanúšikovia sa môžu tešiť napríklad na historicky prvý československý megamix, ktorý vznikol špeciálne na objednávku a nikdy nebol vydaný na hudobnom nosiči, alebo pesničku z Bratislavskej lýry Muzikantské byty – dueto s Vašom Patejdlom,“ hovorí speváčka.

V piatom kole súťaže denníka Pravda a Pravda.sk Beáta Dubasová bojuje pre zmenu so skladbou Dievča z reklamy. Možno práve ona sa ocitne ako ďalšia pesnička v poradí na cédečku, ktoré zostavujú naši čitatelia. Hlasovať môžete aj tu.****

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk