Lauryn Hill nevystúpi v Londýne, nevpustia ju do krajiny

Speváčku vraj vo Veľkej Británii nechcú pre jej niekdajšie problémy so zákonom.

15.07.2015 17:00
Lauryn Hill Taxes Foto: ,
Speváčka Lauryn Hill.
debata

Americká speváčka, rapperka a herečka Lauryn Hill musela zrušiť stredňajší koncert, ktorý sa mal uskutočniť v Londýne. Britské úrady jej totiž zakázali prekročiť hranice. Štyridsaťročná rodáčka z mesta East Orange v New Jersey to pred niekoľkými dňami oznámila na sociálnej sieti Facebook. „Informovali ma, že pre moje niekdajšie problémy so zákonom nemôžem istý čas vstúpiť do Veľkej Británie. Z tohto dôvodu som nútená zrušiť koncert, ktorý sa mal konať 15. júla. Chcem, aby ste vedeli, že som sa tešila, že toto leto vystúpim v Londýne. Vážim si podporu fanúšikov z Londýna i celej Británie. Teším sa na stretnutie s vami, hneď ako to bude možné,“ napísala interpretka.

Speváčku poslal americký súd v roku 2013 na tri mesiace za mreže za to, že neplatila dane. V Londýne vystúpila naposledy vlani, pričom si vyslúžila kritiku za neskorý príchod a zvláštne prevedenie známych hitov, ktoré vraj bolo ťažké rozoznať.

Lauryn Hill sa preslávila ako členka formácie Fugees. V roku 1998 vydala debutový sólový album The Miseducation of Lauryn Hill, ktorý jej vyniesol päť cien Grammy. Na konte má napríklad aj živák MTV Unplugged No. 2.0 (2002). Zahrala si vo filmoch Sestra v akcii 2: Opäť v habite (1993) či Restaurant (1998).

debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Lauryn Hill