Jana Kirschner spojí sily so Simou Martausovou

, 19.07.2015 12:00
Jana Kirschner
Speváčka Jane Kirschner. Autor:

Ešte predtým, ako sa Jana Kirschner vydá na jeseň na turné, na ktorom naživo predstaví svoj album Moruša Čierna, vystúpi 1. augusta v amfiteátri v Senci na spoločnom koncerte so Simou Martausovou.

"Teším sa, že budem v lete na pár dní na Slovensku. Som rada v lete doma, nedá sa to porovnať so žiadnou krajinou na svete a vždy sa na návštevu domov veľmi teším,“ hovorí Jana Kirschner, ktorá striedavo žije na Slovensku a vo Veľkej Británii.

Jej senecký koncert nebude v prvom rade patriť novým projektom, ale najmä hitom a starším pesničkám. "Na koncerte zahráme všetky najväčšie hity. Pesničky, ktoré sa nehrali už niekoľko rokov a ktoré si práve na tomto koncerte môžu vypočuť fanúšikovia nielen posledných, ale aj starších albumov. Je to pomerne výnimočný koncert, pretože zaznejú aj veci z albumov V cudzom meste, Pelikán, Veci, čo sa dejú, Shine či piesne od Petra Hapku a Michala Horáčka,“ prezrádza Jana Kirschner.

Slovenská speváčka Sima Martausová.
Slovenská speváčka Sima Martausová. Autor: SITA, Ľudovít Vaniher

Tvorbu Simy Martausovej, ktorá sa na scéne zjavila pred niekoľkými rokmi, stihla si však už získať nielen fanúšikov, ale aj odporcov, vníma pozitívne. „Sima priniesla a obnovila opäť niečo, čo na Slovensku chýbalo, a to je pesničkárstvo. Píše si svoje texty aj hudbu a práve to jej dodáva uveriteľnosť a pravdivosť. Mnohí si myslia a označujú jej tvorbu za detskú alebo naivnú, no ja si myslím, že ona píše tak, ako to cíti a aká v skutočnosti je. V tom je jej najväčšia sila. Navyše hrá s mojou kapelou a ľuďmi, s ktorými ja hrám od roku 1997, takže je sa rozhodne na čo tešiť,“ hovorí Jana Kirschner.

Dodáva, že na koncerte sa nepredstavia s väčšou zostavou hudobníkov. "Okrem klasickej kapely s nami vystúpia Marcel Comendant na cimbal a Braňo Dugovič na klarinet, takže predstavíme aj piesne z albumu Moruša a Krajina Rovina. Bude to pestré, krásne, ženské a budeme sa snažiť priniesť nezabudnuteľný letný koncert,“ dodáva Jana Kirschner, ktorá spoluprácu so Simou Martausovou nevylučuje ani do budúcnosti.

"Pre mňa je špeciálne už len to, že budeme mať s Jankou dvojkoncert. Verím, že týmto nápadom potešíme aj našich fanúšikov. Veľmi sa na koncert teším, pretože mám Janku rada, páči sa mi, ako spieva a ako tvorí. Je to pre mňa veľká radosť a česť mať spoločný koncert práve s ňou,” dodala k tomu Sima Martausová, ktorej spevácky prejav niekedy prirovnávajú práve k Jane Kirschner

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Jana Kirschner #senec #Sima Martausová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk