Zavraždili bývalého člena kapely Tři sestry Františka Sahula

03.05.2008 16:25
František Sahula
Známeho českého gitaristu, speváka a skladateľa Františka Sahulu, známeho najmä zo skupiny Tři sestry, našli zavraždeného v chatovej oblasti pri Prahe. Autor:

Známy český gitarista, spevák a skladateľ František Sahula, známy aj zo skupín ako Tři sestry, či Synové výčepu tragicky zahynul. Muža našli v piatok ráno mŕtveho v chatovej oblasti Skuheř u Kamenice v Prahe-západ. Podľa polície ho zavraždili. V súvislosti s jeho násilnou smrťou už polícia zadržala troch podozrivých, bližšie informácie však zatiaľ polícia odmietla poskytnúť.

František Sahula, ktorý sa údajne v pondelok chystal nastúpiť do novej práce, mal v minulosti problémy s platením alimentov. Keď napríklad v roku 1992 nahral album V továrně je dobrě s úspešným klipom Lambáda, nemohol sa zúčastniť žiadnych propagačných akcií, pretože sa skrýval pred políciou.

Na svojom webe www.sahula.cz sa priznal, že tento rok strávil dva mesiace vo väzení, kde zložil množstvo pesničiek na nový album, ktorý chcel nazvať Núdzový východ. Na webe sú aj slová titulnej skladby, v ktorej hovorí: „Vlastnú jamu som si vykopal, trestom mi je samota. Víno moju dušu ticho hojí. Tak ti spievam pesničku, venuj mi chvíľočku. Od chlapa, čo málokedy sa bojí…“

Smrť hudobníka, ktorý podľa výsledkov policajného vyšetrovania jednoznačne zahynul cudzím pričinením, potvrdili aj členovia skupiny Tri sestry. „S hlbokým zármutkom oznamujeme, že náš kamarát za tragických okolností zahynul. Prajeme mu žiadne tiene na duši,“ napísala kapela na svojej oficiálnej internetovej stránke. František Sahula pôsobil od roku 1991 v skupine František Sahula & Synové výčepu, ale často hral i so skupinou Tři sestry, ktorej členom bol opakovane niekoľkokrát. Okrem iného ho preslávil aj legendárny videoklip Průša kapely Hagen Baden Lou Fanánka Hagena. Sahula v ňom zahral úchyla. Populární postavičku později využily i Tři Sestry na albu Průša se vrací.

Sahulova smrť nie je jedinou tragédiou v histórii kapely Tři sestry. Pred niekoľkými rokmi sa pri automobilovej nehode zabil bubeník prezývaný Hadr.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk