Dominika Mirgová: Na album som si musela zarobiť

10.06.2008 03:27
Dominika Mirgová
Dominika Mirgová na promo zábere k jej debutovému albumu, ktorý sa objaví na pultoch koncom júna. Autor:

Má šestnásť rokov, je študentkou strednej školy a musí si plniť bežné povinnosti. Popri tom však vystupuje s hudobnou kapelou, spievala v šou Superstar, do rytmu pospevovala aj tanečníkom z Let´s Dance a stihla nahrať debutový album. Zaplatila si ho sama. Dominika Mirgová.

„S cédečkom som veľmi spokojná. Je tam kus zo mňa. Všetko, či už hudba alebo texty ma vystihujú a to je super,“ hovorí rodáčka z Trnavy, ktorá je vôbec prvou účastníčkou tretej série Superstar s vlastným albumom. Ten dostal meno po svojej interpretke a tvorcovia naň pozbierali najmä ľúbivé štýly ako pop, r´n´b, trošku soulu či latino rytmy.

„Zoznam ľudí, ktorí na ňom spolupracovali je naozaj dlhý, ale určite nemôžem nespomenúť môjho priateľa Miška Chrenka, rapera Lukáša Lacka alias El Suverena alebo Lazara zo šou Let´s Dance. S nimi všetkými som si aj zaspievala a bolo to výborné,“ vysvetľuje Dominika, ktorá na svoj debut umiestnila aj dueto s vlastným otcom.

„Bol to náš spoločný sen zaspievať si takéto dueto a splnili sme si ho práve na mojom prvom albume,“ s úsmevom prezrádza speváčka. Spolupráce s rodinou a blízkymi sa vraj neobávala, veď s kapelou svojho tatka vystupuje pravidelne. Súčasného priateľa Michala Chrenka si vraj na spoločnú skladbu vyhliadla už v čase Superstar, keď boli ešte len dobrými kamarátmi. „Miško má krásnu farbu hlasu, jemu sa páčil štýl, ktorým spievam ja. Tak sme sa na tom dohodli. Spoločná pesnička v Superstar nám nevyšla, ale na albume sme si to vynahradili. Skladba pritom vyjde v dvoch verziách. Jednu mám ja, druhú s inými aranžmánmi bude mať na svojom debute Michal,“ vysvetľuje sympatická speváčka. Zaujímavý vývoj má za sebou aj vznik spoločnej skladby s kubánskym hudobníkom Lazarom Jésusom de Hodelin Thomasom, ktorého Dominika spoznala v šou Let´s Dance.

„Po španielsky nehovorím, hoci niekoľko pesničiek v španielčine som spievala už s otcom. S Lazarom sme sa vôbec nevedeli dohovoriť, ale našťastie nám pomohla jeho priateľka Katka. Všetko preložila, on súhlasil a o pár dní už sedel v štúdiu v Trnave a naspieval svoj part. Myslím, že do tej skladby vniesol pravú exotickú atmosféru,“ pochvaľuje si šestnásťročná študentka, ktorá sa v posledných mesiacoch v škole často neohriala.

Priznáva, že hoci učitelia jej vychádzajú v ústrety, s rovesníčkami už toľko pozitívnych skúseností nemá. „Mám len spolužiačky a pravdou je, že s dievčatami je to náročnejšie než s chlapcami. Boli momenty, keď som prišla do školy a zostala som sedieť sama v lavici,“ prezrádza Mirgová. „Akosi sa všetci odo mňa odvrátili. Brali ma ako dievča, ktoré ma protekciu,“ dodáva. Napriek tomu v tom vidí aj pozitíva. „Zostalo aj pár takých, ktorí pri mne zostali a ako sa hovorí, v núdzi poznáš priateľa. Myslím, že som ich spoznala. A musím priznať, že možno ak by som bola v ich koži, správala by som sa podobne,“ bráni dievčatá Mirgová.

Vzťahy vraj ochladli aj v prípade kolegov so Superstar. Tam je však dôvodom predovšetkým to, že jednotliví účastníci sú roztrúsení po celom Slovensku. „Občas si zavoláme s Vierkou. Mám aj dosť akcií, kde sa stretávam s ostatnými. Naposledy napríklad s Ivkou Kováčovou alebo Tomášom Krakom.“

V Dominikinej blízkosti by ste najčastejšie našli jej ex-kolegu a súčasného priateľa Michala Chrenka. „Sme spolu skoro stále,“ hovorí s úsmevom. Na otázku, či neuvažuje o spoločnom bývaní, však rýchlo odpovedá, že na podobné plány je ešte primladá. Uživiť by sa však už možno dokázala. Veď album si hradí z vlastných peňazí.

„Som sama sebe sponzorom,“ smeje sa vysvetľujúc. „Album, krst aj videoklip si platím sama. Zarobila som nejaké peniaze na akciách, niečo som ušetrila a tak som sa rozhodla investovať do hudby,“ pokračuje Dominika. Radosť jej vraj zatiaľ robí najmä hranosť prvého singla Skoro ako v sne. „Exkluzívna premiéra alebo áčková rotácia. Z toho som bola nesmierne šťastná. Dúfam len, že sa to bude páčiť aj poslucháčom a že nezostanem pri jednom albume,“ dodáva na záver ex-finalistka speváckej šou.

Dominika Mirgová vydá album skôr ako víťazka...
Dominika Mirgová skončila v Superstar druhá,...
+7Dominika Mirgová skončila v Superstar druhá,...
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk