Hexáci si znižujú vekový priemer. Mladým gitaristom

07.08.2008 14:32
Hex - zľava: Tomáš Dohňanský (Yxo), bubeník...
Hex - zľava: Tomáš Dohňanský (Yxo), bubeník Tibor Szabados (Tibike), spevák Peter Dudák (Ďuďo) a gitarista Martin Žúži (Fefe). Autor:

Skupina Hex drží spolu už niekoľko rokov. Počas letných festivalov preto možno niekoho zarazilo, keď miesto basgitaristu Tomáša Yxa Dohňanského či gitaristu Martina Fefe Žúžiho zaujal o pár rokov mladší muzikant.

Gitarista Matej Hoťka občas zaskočí na...
Gitarista Matej Hoťka občas zaskočí na koncertoch skupiny Hex. Autor: Pravda

Žiadna zmena v kapele sa ale nekoná. Iba sa jej občas podarí znížiť vekový priemer. „Yxo bol v čase nášho vystúpenia na festivale Ružiná na Žákovic open, ktorý spoluorganizuje, a Fefe týždeň predtým na dovolenke. Ich miesto zaujal vždy na jeden večer 23-ročný Matej Hoťka, ktorý s nami na poste technika jazdí už asi rok. Má aj vlastnú kapelu a je veľmi šikovný,“ povedal spevák Hexu Peter Ďuďo Dudák.

Štvorica hudobníkov trávi spolu takmer každý víkend. „Hráme takto od mája a už v tom strácam prehľad. Občas sa mi dokonca zdá, že je koniec augusta,“ poznamenal s úsmevom Ďuďo.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku