Peha hľadá novú speváčku

16.09.2008 12:23
Peha.
Skupina Peha chce v koncertovaní pokračovať a hľadá náhradu za Katku Knechtovú. Autor:

Skupina Peha a jej speváčka Katka Knechtová definitívne skončili spoluprácu. Strieborná slávica 2007 sa vydala na sólovú dráhu, jej bývalá kapela však chce pokračovať ďalej vo vlnách slovenskej i českej popmusic.

 "Podľa zmluvy zostal názov Peha skupine a jej členovia sa rozhodli, že pod ním budú ďalej vystupovať. Hľadajú si novú speváčku,“ povedal pre Pravdu manažér skupiny Peter Tureček.

Ktorá z neokukaných slovenských tvárí obsadí Knechtovej miesto a či sa jej podarí s Pehou presadiť, je zatiaľ otázne. "Chlapci majú svoje tipy, no všetko ukáže čas. Ak by to nešlo, možno vypíšu konkurz na speváčku. Verím, že dobrých dievčenských hlasov je na Slovensku dosť,“ dodal Tureček, podľa ktorého si na koncertovanie novej Pehy bude treba chvíľu počkať. Jej členovia totiž okrem hľadania novej speváčky pripravujú aj úplne nový repertoár. Koncertné vákuum môže podľa manažéra kapely trvať viac-menej šesť mesiacov.

Všetko závisí od šikovnosti novej, prvej dámy kapely. "Peha má svoje meno na Slovensku i v Čechách a bola by škoda, keby sa na ňu zabudlo. Myslím si tiež, že chlapci do toho nepôjdu s niekým, kto je len priemerný či dokonca podpriemerný. Určite budú hľadať to najlepšie,“ poznamenal. Hoci sa uvažovalo aj nad tým, že si kapela nájde speváka, nakoniec zvíťazila ženská alternatíva. Aj keď, ako sa vraví, nikdy nehovor nikdy.

Skupina Peha vznikla v roku 1997 v Prešove a debutovala o dva roky neskôr albumom Niečo sa chystá. V roku 2001 kapela vydala druhú platňu s názvom Krajinou a o ďalšie dva roky neskôr nasledoval Experiment. Veľký úspech Peha zaznamenala v roku 2005 s popovo ladeným albumom Deň medzi nedeľou a pondelkom.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk