Depeche Mode sa vrátia na Slovensko - v júni 2009

Vypredaný koncert a tisíce fanúšikov pred dvoma rokmi na bratislavskom štadióne Inter sa členom legendárnej kapely Depeche Mode zapáčili. Ako inak si vysvetliť, že na Slovensku vystúpia znovu - stane sa tak 22. júna 2009.

06.10.2008 14:26
Depeche Mode - Dave Gahan Foto:
Spevák Dave Gahan na koncerte v Bratislave pred viac ako dvoma rokmi.
debata

Kapela v zložení Dave Gahan, Martin Gore and Andy Fletcher  súčasnej dobe pracuje v New Yorku na novom albume. Ten by sa mal objaviť na pultoch obchodov už v apríli budúceho roka. O mesiac neskôr odštartuje svetové turné, ktorého súčasťou sa stane Slovensko aj Česká republika. Depeche Mode na turné nazvanom „Tour of the Universe“ zahrajú pre približne 1,3 miliónov fanúšikov.

Prvé štadiónové turné v histórii kapely začne v Izraeli, navštívia 28 miest, 22 štátov a vyvrcholí vystúpením v Portugalsku. Už dnes sa hovorí o tom, že by malo ísť o jednu z najzásadnejších koncertných udalostí budúceho roku.

Depeche Mode za svoju dvadsaťosemročnú kariéru predali viac ako 75 miliónov kópií svojich nahrávok. Slovákom sa „depešáci“ prvýkrát predstavili pred vyše dvoma rokmi na vystúpení, ktoré bolo súčasťou k ich doteraz poslednému albumu Playing the angel.

debata chyba