Headlinermi Bratislavských Jazzových Dní budú Gregory Porter aj Snarky Puppy

Organizátori festivalu Bratislavské Jazzové Dni na tlačovej konferencii predstavili program 41. ročníka, ktorý sa uskutoční 23. až 25. októbra bratislavskej Inchebe a 27. októbra v Starej tržnici.

28.09.2015 16:00
Gregory Porter Foto: ,
Americký spevák Gregory Porter (v strede).
debata

Organizátori festivalu Bratislavské Jazzové Dni na tlačovej konferencii predstavili program 41. ročníka, ktorý sa uskutoční 23. až 25. októbra bratislavskej Inchebe a 27. októbra v Starej tržnici. Headlinermi podujatia budú Gregory Porter, Snarky Puppy, Fourplay a Esperanza Spalding.

Hlavnou hviezdou otváracieho večera bude americká formácia Snarky Puppy, okrem nej sa na A-stagei predstavia tiež trio Jeffa Ballarda, v ktorom pôsobila aj Lionel Loueke a Chris Cheek, ďalej Andreas Várady Band s Radovanom Tariškom a skupina GrooveHub, ktorá je minuloročným víťazom súťaže Pódium mladých talentov Nadácie SPP. Sobotňajším headlinerom bude americký skladateľ a spevák Gregory Porter s kapelou, ďalej vystúpia Juraj Griglák & Co feat. Poogie Bell & Chris Hemingway, Bob Mintzer Quintet a Alain Caron Group. O nedeľný program sa postarajú americká kapela Fourplay, francúzsky kontrabasista Stéphane Kerecki, americká speváčka Marla Glen a talianska formácia Luca Ciarla Quartet.

Na B-stagei sa v jednotlivé dni postupne predstavia Kirk Lightsey & Paul Zauner Sextet, Daniel Čačija Quintet a Jaromír Honzák Quartet. Okrem nich vystúpia na B-stagei aj šiesti finalisti súťaže Pódium mladých talentov Nadácie SPP, ich mená však zatiaľ organizátori nezverejnili. V utorok 27. októbra sa potom v Starej tržnici predstaví americká hudobníčka a speváčka Esperanza Spalding s projektom Emily's D+Evo­lution. Ešte pred ňou zahrajú Sisa Fehérová & Fehero Rocher a Grzegorz Karnas Quartet.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislavské Jazzové Dni #účinkujúci