Katarína Knechtová prichádza s novou skladbou Bezpečné priepasti

Slovenská hudobníčka Katarína Knechtová zverejnila skladbu Bezpečné priepasti. Autorkou hudby je samotná interpretka, o text sa postarala Silvia Kaščáková.

21.10.2015 11:26
Katarína Knechtová Foto:
Speváčka Katarína Knechtová vydáva nový album Prežijú len milenci.
debata (3)

„Hudbu som zložila po jednom z koncertov, keď som mala melancholickú náladu. Potom som hľadala niekoho, kto by tomu vedel dať taký text, aby bol v emočnom spojení s hudbou. Silvia Kaščáková to dokázala hneď na prvú šupu, čo sa mi ešte nikdy nestalo. Vysvetlila som jej, čo si predstavujem, a ona to dokonale pochopila,“ prezradila speváčka.

Pod produkciu sa podpísal Vlado „Randy“ Gnepa. „Pieseň sme dokončovali v štúdiu v Prešove s producentom Vladom "Randym“ Gnepom. Robí sa mi s ním veľmi dobre, je už skoro ako môj brat. Presne chápe, čo chcem. Som rada, že v tejto baladickej skladbe dokázal ešte podporiť zvukomalebnú atmosféru," uviedla Knechtová.

Speváčka k piesni pripravuje aj videoklip, na ktorom pracuje Jakub Gulyás. Ten sa tiež postaral o obal albumu Prežijú len milenci. Novinka obsahuje okrem skladby Bezpečné priepasti aj ďalších deväť piesní a tiež bonus – krátkometrážny film Zem je guľatá. Na nahrávke spolupracovali aj Peter „Ďuďo“ Dudák a Martin „Fefe“ Žúži z kapely Hex, Rasťo Kopina z Nocadeň, Vlado Krausz, Martin Šrámek, Andrej Hruška, Niko Stössl či Christian Eigner.

Knechtová predstaví fanúšikom svoju novinku na budúci rok aj naživo. Od 20. do 24. marca sa zastaví v Žiline, Bratislave, Košiciach a Prešove. „Už teraz sa veľmi teším na koncertné turné. Som naozaj zvedavá, ako ľudia príjmu naživo nový album, ktorý je naozaj rôznorodý a žánrovo veľmi pestrý. Publiku predstavíme nové piesne v aranžmánoch, ktoré by mali vyvolať emócie. Chcem prepojiť intímnejšiu stránku, kde je človek takmer nahý, sprevádzaný len harfou, dobrom alebo klavírom, s veľkolepými priestormi. Chcela by som to urobiť v krásnych sálach, v divadlách. Nech je pekná i vizuálna stránka koncertov. Budeme hrať aj staršie hity, ale tiež trochu inak, s novými ľuďmi. Práve na tom pracujeme. Chceme na jarnom turné predstaviť niečo naozaj úžasné,“ vyjadrila sa hudobníčka.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Katarína Knechtová #Bezpečné priepasti #Silvia Kaščáková