Peter Lipa dúfa v plodnejšie obdobie Milana Lasicu

Slovenský džezmen Peter Lipa dúfa v plodnejšie obdobie svojho obľúbeného textára Milana Lasicu.

04.08.2009 16:18
Peter Lipa Foto:
Spevák Peter Lipa.
debata

Ako prezradil, v prípade, že sa tak stane, je aj spolu s kolegami pripravený urobiť Lipa spieva Lasicu 2. „Vždy tak nenápadne a slušne od neho požadujem nové texty. Niekedy sa mi to darí ako pred štyrmi rokmi, keď mi dal šestnásť nových textov, ale odvtedy sa mi nejako nedarí,“ posťažoval si po vystúpení na Open Jazz Fest 2009 na Zelenej vode.

Lipa sa tak s Lasicom iba občas neformálne stretne, zahrajú si spolu a zažartujú. „Pýtam sa ho, či nemá nejaké texty, či niečo nenapíše. On povie: "áno, áno“ a potom aj tak nenapíše," prezradil muzikant. Na nový album, ktorý zatiaľ nemá názov a mal by vyjsť na jeseň, Lasica prispel dvoma piesňami. Okrem iného aj aktuálnym singlom Čo mám rád (lipový čaj).

Texty ako také Lipa síce nepíše, no keď už si nejaký vyberie „je to tak, akoby ho písal sám“. „Na to mám možno už taký šiesty alebo desiaty zmysel, ktorým si tie texty vyberám. Nie som však na to veľký expert. Jednoducho to, čo sa mi páči, pri čom mám pocit, že by to mohlo byť moje, to si vyberiem,“ dodal.

debata chyba