Skupina Aerosmith oficiálne zrušila celé letné turné

Skupina Aerosmith oficiálne zrušila ostávajúce koncerty letného severoamerického turné pre zranenie speváka Stevena Tylera.

15.08.2009 09:28
Steven Tyler Foto:
Styven Tyler sa musí liečiť po páde z pódia, turné ruší.
debata

Skupina to uviedla  na oficiálnej webovej stránke www.aeroforceone.com. Pôvodne oznámili, že rušia len kanadskú časť koncertnej šnúry. Lekári však Tylerovi odporučili, aby si doprial čas na úplné zotavenie po páde z pódia na koncerte v meste Sturgis v Južnej Dakote. Šesťdesiatjeden­ročný spevák spadol z pódia a utrpel zranenia krku a ramena. Po prevoze do nemocnice zistili, že ľavé rameno má zlomené. Okrem toho mu niekoľkými stehmi zošili hlavu. Gitarista kapely Joe Perry pred niekoľkými dňami prezradil v rozhovore pre rádio WXRX, že Tyler bude fit za štyri týždne až dva mesiace. „Slová nedokážu vyjadriť smútok, ktorý cítim pre zrušenie tohto turné,“ uviedol vo vyhlásení Perry. „Nikdy sme nepredpokladali, že toto turné sa takto zvrtne a nešťastne skončí,“ dodal gitarista Brad Whitford s tým, že frontmanovi želá rýchle uzdravenie.

Tohtoročné koncerty Aerosmith sprevádzali viaceré zdravotné problémy členov kapely. Najprv si Steven Tyler natrhol sval na nohe. Gitarista Brad Whitford pre zranenie hlavy vynechal niekoľko koncertov. Takisto basgitarista Tom Hamilton vynechal časť turné, aby sa mohol zotaviť po neinvazívnej operácii. Skupina zrušila tiež koncert vo Venezuele pre „nepredvídané“ zdravotné problémy gitaristu Joea Perryho.

debata chyba