Ivan Tásler: S Richardom máme taký krehký mier

15.10.2009 08:41
Richard Müller a Ivan Tásler
Na bratislavskom koncerte Richarda Müllera (vpravo) si pesničku Tlaková níž zaspieval aj Ivan Tásler. Autor:

Ivan Tásler priznal, že to on prišiel s nápadom a ponukou zaspievať na bratislavskom koncerte Richarda Müllera.

Líder skupiny IMT Smile však odmietol výraz, že by išlo o udobrovanie. „My sme isté obdobie naozaj nekomunikovali, ale mám pocit, že niektoré veci mimo nás sú podstatnejšie. Na pódiu odznelo tuším šesť mojich pesničiek. Proste, niečo sme spolu prežili, niečo vytvorili a možno sa raz dostaneme aj k tomu, že budeme riešiť, čo bolo.“

Atmosféru, aj keď si ju vychutnal sotva tri minúty, si pochvaľoval. „Kvôli nej som prišiel, lebo som vedel, že to bude super. Ľudia prídu, tešia sa z muziky. Nielen z Richarda, ale aj z toho, čo vieme my. Chcel som si to čo najviac užiť a pozrite, ešte teraz sa trochu chvejem…“ povedal v zákulisí.

Aký je teda Táslerov vzťah k Richardovi Müllerovi. „Medzi nami existuje momentálne taký krehký mier a snažíme sa ho udržiavať aj takýmto spôsobom. Opakujem, prečo si spolu nezaspievať, keď sme spolu toľko zažili?“ Bratislavské vystúpenie bolo jediné spoločné. „Zvládnu to aj bez mojej spoločnosti. Ale som rád, že aspoň na tie tri minúty sme našli na pódiu cestu k sebe. Muzika nás spája, či chceme, alebo nechceme.“

Tlakovú níž obaja už spolu spievali. „Možno by si viacerí pamätali túto pesničku, hrali sme ju na našej spoločnej šnúre tuším roku 2002. Bola to teraz skôr taká nostalgia, ako plánovaný výber pesničky,“ vysvetľuje Tásler.

Richard Müller okrem svojich pesničiek zaradil do repertoáru na svoju koncertnú šnúru aj Táslerovu pesničku Tajné milovanie. „Je príjemné počuť pesničku našej kapely na koncerte iného speváka, ešte som to nezažil, tak som si to vychutnával a skúmal, v čom je to iné. Ale pripomínam, nie je to len moja, je to naša pesnička. Richrad k nej napísal text. Pamätám si na súvislosti, keď sme sa spolu v Prešove stretli a žúrovali takmer celú noc. O ôsmej ráno mi potom volal, aby som prišiel a vložil mi do rúk štyri texty -  podotýkam, že sme išli spať okolo štvrtej ráno. Okrem Tajného milovania aj Zemepis lásky, Vyspal som sa z teba a Urobme si lásku. Je veľa toho, čo sme spolu zažili a veľa veci, ktoré spolu vytvorili. A o to predovšetkým ide.“ A či sa stretnú pri nahrávaní Müllerovho nového albumu? „Určite raz spolu budeme niečo robiť, ale či teraz, neviem na sto percent,“ uzavrel Ivan Tásler.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku