Nový album kapely Hrdza vznikal tri roky

18.01.2010 17:04
Hrdza, Veronika Šoltysová-Rabadová , Slavomír...
Speváčka skupiny Hrdza Veronika Šoltysová-Rabadová so Slavom Gibartim. Autor:

Názov tretieho albumu prešovskej kapely Hrdza znie ako jazykolam. Kto sa pod krkolomný názov Hajnajnanyja podpísal?

Prešovská kapela Hrdza vydala po troch rokoch nový album s pomerne krkolomným názvom Hajnajnanyja. „Fanúšikovia sa môžu tešiť na niečo nové. Album je dosť "nadupaný“ a dynamický a určite viac rockový než naše dva predošlé albumy. Všetkých 15 skladieb je inšpirovaných slovenským folklórom alebo sú úpravami slovenských ľudových piesní, okrem Stískaj, bozkaj, miluj ma, ktorá pochádza z Ukrajiny," povedal frontman kapely, Slavomír Gibarti a pokračoval: „Na jeho tvorbe sme pracovali pomerne dlho, celé tri roky. Začal vznikať už v roku 2007 a do finále, čiže do štúdia sme sa dostali až vo februári 2009.“

Súťaž o nový album kapely Hrdza

Pod naozaj netradičný názov albumu sa vraj podpísalo viacero ľudí. Ako teda názov Hajnajnanyja vznikol? „Mali sme niekoľko variánt, ako ho nazvať, ale nič nás neočarilo, lebo zneli priveľmi folklórne. Potom mi ktosi napovedal, že v našich piesňach sa často objavujú slabiky ako haj, hej a podobne. A z tohto nápadu napokon vznikol aj názov, hoci si uvedomujem, že pre mnohých ľudí znie ako jazykolam,“ povedal Slavo Gibarti.

Zaujímavosťou tohto albumu je určite aj skutočnosť, že speváčka Hrdzy, Veronika Šoltysová-Rabadová, väčšinu piesní nahrávala vo vysokom štádiu tehotenstva. „Bola som už v deviatom mesiaci, keď sme s nahrávaním skončili. Napokon mi ostala rezerva len jeden týždeň, než som porodila,“ povedala. S bábätkom však dlho bez spevu nezostala a už mesiac po pôrode sa vrátila do hudobného kolotoča a začala koncertovať s kapelou. „Niektoré piesne som musela nahrať až po pôrode, lebo boli priveľmi dynamické a v deviatom mesiaci som ich zaspievať už nedokázala. Takže pre mňa naozaj išlo o pomerne rýchly návrat do hudobného kolotoča, ale určite neľutujem,“ povedala čerstvá mamička.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk