Zomrel legendárny hudobný manažér Bee Gees, Robert Stigwood

05.01.2016 09:24
Obit Robin Gibb
Foto z roku 1981: Kapela Bee Gees. Zľava: Robin Gibb, Maurice Gibb a Barry Gibb s manažérom, Robertom Stigwoodom (druhý sprava) v New Yorku. Autor: ,

Slávny hudobný manažér Robert Stigwood, ktorý stál za úspechom Bee Gees, Cream a niekoľkých legendárnych filmov a muzikálov, zomrel.

Mal 81 rokov. O úmrtí austrálskeho rodáka informovali dnes jeho priatelia.

Stigwood bol agentom a manažérom Bee Gees na vrchole ich slávy, rockovej legendy Cream a riadil úspešnú sólovú kariéru Erica Claptona, pričom súčasne produkoval muzikály pre divadlo. Jeho smrť oznámil na Facebooku Spencer Gibb, syn Robina Gibba z Bee Gees, uviedla tlačová agentúra Reuters. Ďalšie podrobnosti nie sú zatiaľ známe.

„Chcem sa s vami podeliť o smutnú správu, že môj krstný otec a dlhoročný (hudobný) manažér mojej rodiny, Robert Stigwood, zomrel,“ napísal Gibb.

Stigwood sa narodil v štáte Južná Austrália a pracoval na ohromujúcom počte priekopníckych diel, či už na Broadwayi alebo v popových rebríčkoch. Produkoval divadelné hity ako Vlasy a Jesus Christ Superstar idúce úplne mimo oficiálneho rámca.

Bol tiež producentom legendárnych filmov – Horúčka sobotňajšej noci, ktorý predstavil diskotékovú hudbu a mladého Johna Travoltu vo svete, snímky Tommy, rockovej opery skupiny The Who, po ktorých nasledovala Pomáda (1978). Súčasne s tým však doviedol Bee Gees k ich svetovej sláve.

Najbližšie zo svojich aktivít mal práve ku Bee Gees, keďže boli rovnako ako on Austrálčania. Bol ich manažérom v 70. rokoch, keď boli na vrchole slávy.

Pocty zosnulej osobnosti hudobného sveta prichádzali dnes zo všetkých strán. Broadwayský producent muzikálov, anglický hudobný skladateľ Andrew Lloyd Webber (ALW), s ktorým Stigwood spolupracoval na mnohých projektoch, o ňom na Twitteri napísal: „Zbohom milovaný Robert, veľký šouman, ktorý ma tak veľa naučil. S láskou, ALW,“ citovala ho agentúra Reuters.

#úmrtie #Robert Stigwood
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk