Guns N' Roses vystúpia na festivale Coachella

06.01.2016 12:00
slash
Skupina Guns N' Roses zľava: Matt Sorum, Duff McKagan, Slash a Steven Adler po ich vystúpení na uvedení do Rock´n´rollovej siene slávy v roku 2012. Frontman Axl Rose sa rozhodol z podujatia odísť a s kapelou nevystúpil. Autor: ,

Zatiaľ nie je jasné, či si s Guns N' Roses zahrá aj pôvodný gitarista Slash.

Americké formácie Guns N' Roses a LCD Soundsystem vystúpia na kalifornskom Coachella Music & Arts Festivale. Organizátori podujatia o tom informovali prostredníctvom oficiálnej webstránky www.coachella.com, kde zverejnili plagát hudobnej slávnosti s potvrdenými interpretmi. Zároveň tak potvrdili aj reunion skupiny LCD Soundsystem, o ktorom vlani v decembri informoval denník The New York Times.

Zatiaľ však nie je jasné, či sa Guns N' Roses predstavia v zostave s pôvodným gitaristom Slashom, ako nedávno uviedli nemenované zdroje. Päťdesiatročný hudobník, ktorý s formáciou naposledy koncertoval v roku 1993, prostredníctvom služby Instagram zverejnil obrázok ohlasujúci koncert Guns N' Roses na festivale. Rovnako urobil prostredníctvom sociálnej siete Facebook aj niekdajší basgitarista skupiny Duff McKagan.

Viaceré nemenované zdroje z okolia kapely pre americký týždenník Billboard nedávno uviedli, že Guns N' Roses v klasickej zostave pripravujú 25 letných koncertov na štadiónoch po Severnej Amerike a plánujú tiež šou v novej Las Vegas Aréne, ktorú otvoria 6. apríla.

Festival sa bude konať v apríli a vystúpia na ňom aj Calvin Harris, Ellie Goulding, Jack Ü, Underworld, Ice Cube, The Kills, Disclosure, James Bay, Sia, Major Lazer, Rancid, The 1975, Wolf Alice, Parov Stelar, Bat For Lashes a množstvo ďalších. Coachella v minulosti zažila comebacky interpretov ako napríklad Rage Against the Machine v roku 2007 či Outkast v roku 2014.

#festival #Coachella #Guns N' Roses
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku