Sima Martausová zverejnila skladbu Balet

04.02.2016 07:00
Sima Martausová
Speváčka Sima Martausová. Autor:

Nahrávka slovenskej hudobníčky vznikla na podporu organizácie pomáhajúcej detským onkologickým pacientom a ich rodinám.

Slovenská hudobníčka Sima Martausová zverejnila prostredníctvom služby YouTube skladbu Balet. Nahrávka vznikla na podporu neziskovej organizácie Deťom s rakovinou, ktorá sa zameriava na pomoc detským onkologickým pacientom a ich rodinám. Na skladbe sa podieľala aj speváčkina sprievodná skupina Päť chlapov v kapele v zložení Igor „Ajdži“ Sabo, Martin Zajko, Pišta Lengyel, Martin Gašpar a Martin Wittgruber.

Rodáčka z Považskej Bystrice skladbou podporí Medzinárodný deň detí s onkologickými chorobami, ktorý pripadá na 15. februára. V týždni začínajúcom týmto dňom sa uskutoční aj mediálna kampaň, diskusie s lekármi, rodičmi a vyliečenými deťmi.

Sima Martausová vyhrala v roku 2009 s piesňou Nádherný Svätý v súťaži Gospeltalent a o dva roky uviedla na trh debutový album Vyzliecť si človeka. Vo februári 2014 ju Zväz autorov a interpretov populárnej hudby spolu s jej kapelou vyhlásil za Objav roka 2013. V hlasovaní na portáli hudba.sk získala tiež cenu Objav roka a Album roka 2013. Druhé menované ocenenie si vyslúžila za album Dobrý deň, to som ja (2013). Predvlani vydala tretiu štúdiovku Na pravom poludní. Je tiež členkou Radošinského naivného divadla.

#Sima Martausová #balet
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk