Richard Müller pripravuje koncertné Potichu Tour

27.10.2010 16:17
Richard Müller
Spevák Richard Müller vystúpil v rámci Art Film Festu v Trenčianskych Tepliciach. Autor:

Richard Müller pripravuje v závere tohto roka sériu komorných vystúpení v českých a slovenských divadlách. Koncertnú šnúru s názvom Potichu Tour začne 20. novembra exkluzívnym koncertom v Grand Hoteli Kempinski na Štrbskom plese.

Ďalšie vystúpenia sú plánované v Bratislave, Žiline, Nitre, Trnave, Hlohovci, Poprade, Prešove, v českých mestách Plzeň, Praha, Ostrava, Brno, záverečným bude koncert v Košiciach 16. decembra.

V máji vydal Richard Müller album Už, za necelý polrok si poň do obchodov prišlo viac ako 20 tisíc fanúšikov. Počas prázdnin ho priaznivci mohli vidieť na najvýznamnejších hudobných festivaloch, v októbri dokončil knihu fotografií Enter. Krátko po jej vydaní sa teda opäť chystá na cesty, tentoraz do českých a slovenských divadiel, aby v klasickom komornom prostredí ponúkol hosťom koncertov svoje staršie a nové hity v netradičných intímnych úpravách. Aj preto dostalo jeho pripravované turné názov Potichu Tour 2010.

„Bude to naozaj vyzerať a znieť inak, ako keď sme v minulých rokoch v halách a na festivaloch hrali hlasný bigbít,“ uviedol spevák pre médiá a dodal: „Rád by som do playlistu zaradil aj iné ako chronicky známe pesničky. Celé vystúpenie by malo byť pohladením pre dušu, preto tomu hovoríme tiché turné.“

Na koncertoch budú aj na tomto turné osvedčení muzikanti, Juraj Kuchárek (bicie), Peter Markuljak (gitara), Vilo Vitéz (klávesy), Viktor Hidvéghy (basgitara), hráč na dychové nástroje Michal Žáček a perkusionista Štefan Bugala. Koncertné aranžmány pripravujú aj pre skladby z Richardovho aktuálneho album Už. Na platni znejú elektronicky, no podľa Müllera sa dajú upraviť aj pre potreby živého turné. „Práve preto je to výzva a stojí za to premýšľať nad tým, ako ich zaranžovať,“ tvrdí spevák. Netradičný zvuk pesničkám na turné dodajú akustické nástroje – vibrafón, klarinet či perkusie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku