Novinky chystá Knechtová aj Rytmus

25.01.2011 12:00
Katarína Knechtová
Katka Knechtová Autor:

Katka Knechtová aj Rytmus chystajú nové albumy, Horkýže Slíže vyrazia na spoločné turné so skupinou Polemic.

Okrem toho, že sa na jar na obrazovkách televízií objaví v úlohe porotcu Česko Slovenskej SuperStar, pripravuje raper Rytmus aj nový album. Vlani sa koncom novembra pripomenul DVD Video Collection s dvanástkou videoklipov a bonusovým materiálom. Rok predtým vydal album Kral, ktorý už za prvý deň predaja dosiahol platinový status a stal sa najpredávanejším albumom roka. Podobné ambície bude mať zrejme aj platňa, ktorej vydanie je naplánované na marec. Okrem novinky sa Rytmus zameria na české publikum. Po zhruba dvadsiatke českých miest totiž spoločne s ďalšími hudobníkmi absolvuje svoje Black Prince Tour, ktoré sa začalo ešte vlani a celkovo zahŕňa úctyhodných 40 zastávok.

Na Česko sa v prvej polovici roka sústredí aj skupina Desmod. Svoj aktuálny album Vitajte na konci sveta, ktorý vyšiel vlani v lete, kapela predstaví na sérii koncertov v Česku. Absolvuje ich spoločne so skupinou Embassy. Česko-slovenské miniturné má v pláne aj skupina No Name, ktorá koncom roka vydala živé koncertné DVD. Turné však odohrá až na jeseň, po tom, čo predstaví svoj nový štúdiový album. Ten by mal vyjsť v októbri.

Na slovenské koncertné pódiá sa chce, naopak, zamerať Jana Kirschner. „Chcem odohrať koncerty v rámci platne Krajina Rovina aj na Slovensku a dokončiť tak minuloročné turné,“ povedala speváčka, ktorá sa od marca bude venovať materským povinnostiam. Ak jej to nová úloha dovolí, chce nielen koncertovať, ale aj pripraviť materiál na ďalšiu platňu. Takisto ako Zuzana Smatanová, ktorá koncom roka absolvovala koncertné turné a po ňom chcela pripravovať nové skladby.

Na novom albume pracuje aj Katka Knechtová. Zatiaľ poslednú štúdiovú platňu predstavila v decembri 2008. Album Zodiak bol jej prvou nahrávkou od odchodu zo skupiny Peha. Vlani na jeseň vyšla speváčke výberovka najväčších hitov, dvojalbum nazvaný Do nekonečna. Teraz speváčka pracuje na druhej sólovej platni a minulý týždeň predstavila novú pesničku To musí byť len láskou. Ako producent sa na nej podieľal spolupracovník Davea Gahana a Depeche Mode Christian Eigner. S ním by mala Knechtová nahrať celý album. „Vnímam to ako ďalší krôčik bližšie k tomu, kde sa v budúcnosti vidím. Trochu viac elektroniky, piesne nielen v slovenčine, ale aj v angličtine. Uvidíme, ako na to budú ľudia reagovať,“ povedala Knechtová pred časom pre Pravdu. Nová platňa by mala vyjsť zrejme na jeseň.

Skupiny Horkýže Slíže a Polemic pripravili pre svojich fanúšikov spoločné turné. „Nechcem, aby to znelo ako nejaké klišé, ale na toto turné sa nedá netešiť. Naši fanúšikovia vedia, že sa na nich dobre pripravíme, ale toto bude dvojnásobná paľba šialenstva a divočiny! Chystajte sa už dnes, lebo to, čo na vás vypálime vo februári, ste ešte nezažili,“ povedal spevák skupiny Horkýže Slíže Kuko. Od 11. februára odohrajú počas troch piatkov a sobôt koncerty v Poprade, Prešove, Brezne, Červeníku, Bratislave a Trenčíne. Okrem hitov sľubujú Horkýže Slíže aj nové skladby. „Práve sme donahrávali dve úplne nové skladby, z ktorých by sme aspoň jednu chceli predstaviť aj na našom turné. Je to tvrdá vypaľovačka s trochu kontroverzným názvom,“ povedal Kuko, ktorý zaspieva aj pesničky ako Farmár hľadá ženu zo svojho sólového projektu Strana A.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk