Takto to znie, keď holubice plačú... reagujú osobnosti na smrť Princa

Svet vo štvrtok šokovala správa o úmrtí amerického speváka, multiinštrumentalistu a skladateľa Princa vo veku 57 rokov. Sociálne siete následne zaplavili reakcie osobností z celého sveta.

21.04.2016 21:59
Prince Foto: ,
Spevák a hudobník Prince na zábere z roku 1985.
debata (2)

„Prince, Glenn Frey, David Bowie, títo ľudia menili životy. Nie sú to len piesne, sú to soundtracky ľudských životov, také veci v živote si pamätáte. V čase, keď som chodil s Dianou Ross, a on ešte spieval na pódiu v bielizni, som vzal Dianu pozrieť sa na neho do jedného klubu, povedal som jej ‚tohto chlapíka musíš vidieť‘. Spieval síce čistým falzetom, ale jeho talent bol nepopierateľný. Vravel som si ‚och, pozri na neho‘. To, čo dokázal, je úžasné – išiel vlastnou cestou a či ho vydavateľstvo malo v obľube alebo nie, on ostal sám sebou – jeho dielo je výnimočné,“ vyjadril sa Gene Simmons zo skupiny Kiss pre BBC.

„A takto jednoducho svet stratil kúzlo. Odpočívaj v pokoji, Prince! Ďakujem, že si nám dal tak veľa…“ napísala na sociálnu a mikroblogovaciu sieť Twitter speváčka Katy Perry.

„Práve teraz v Minneapolise…a prší… Prince…“ reagoval rapper Lupe Fiasco.

„Povedzte, že to nie je pravda,“ herec Chris Rock.

"Takto to znie, keď holubice plačú… Prince R.I.P. " napísala herečka Whoopi Goldberg, pričom narážala na hudobníkovu pieseň When doves cry.

„Purpurový dážď sa zmenil na purpurové slzy. Lúči sa ďalšia legenda… RIP Prince“ herec Antonio Banderas odkazujúc na pieseň Purple Rain.

„Toto mi láme srdce. Pred rokmi som mala na stene namaľovaný tento Princov obrázok, pretože jeho hudba toľkých inšpirovala,“ napísala rapperka Missy Elliott k fotografii hudobníka, ktorú zdieľala.

„MILOVALA som ho, svet ho MILOVAL. Teraz je v pokoji s Otcom. Princ, brat môj,“ speváčka Chaka Khan.

Spevák a hudobník Prince.
Spevák Prince na archívnom zábere.
+8Spevák a hudobník Prince na zábere z roku 1997.

„Ochromený. Šokovaný. Toto nemôže byť pravda,“ spevák Justin Timberlake.

„Och, môj bože, nemôžem uveriť, že Prince zomrel… Bol úžasný talent,“ hudobník Billy Idol.

„Smutné správy – Prince je preč. Hudba stratila velikána. Svet je menej funky. Nemôžem tomu uveriť,“ hudobník Simon Le Bon.

„Správy o Princovi nás zničili. Bol obrovským talentom a všetci sme boli jeho fanúšikmi,“ skupina Duran Duran.

„Nech odpočíva v pokoji, bol jedným z mojich najobľúbenejších umelcov. Žiadneho som tak dlho alebo tak vytrvalo nemiloval. Mojím snom bolo jedného dňa s ním spolupracovať alebo pre neho hrať na bicie. Zvykol sa chodiť pozerať na mňa a DJ-a AM. Tie noci patrili k mojím najobľúbenejším. Moje deti som o ňom od malička učil a vždy bol v našej rodine obľúbený, dokonca sme ho párkrát spolu videli hrať. Smutný deň, stratili sme jedného z najviac funky a najinšpiratív­nejších umelcov v dejinách. Jedného z najlepších gitaristov v dejinách. Bol pre mňa skutočne hudobným géniom, naozajstným originálom,“ napísal k fotografii hudobníka na Instagrame bubeník Travis Barker zo skupiny Blink-182.

„Dnes si na neho spomíname a oslavujeme ho ako jedného z najtalentova­nejších umelcov v dejinách. Nikdy sa nepodriaďoval, navždy zmenil charakter hudby. Prince bol originál, ktorý mnohých inšpiroval, a jeho odkaz bude žiť navždy. Stratili sme skutočného novátora a vyjadrujeme úprimnú sústrasť jeho rodine, priateľom, spolupracovníkom a všetkým, ktorých jeho úžasná práca zasiahla,“ prezident americkej Národnej akadémie nahrávacích umení a vied Neil Portnow.

„Prince bol skutočný džentlmen, kráľ medzi mužmi. Bol inteligentný a talentovaný. Som šťastná, že som s ním mohla pracovať,“ herečka Zooey Deschanel, po ktorej boku sa v roku 2014 predstavil v jednej epizóde seriálu Nové dievča (2011).

„Som zničený!! Britské médiá informujú o smrti Princa?! Skutočne?! Nesmierna strata pre nás všetkých! Bol to génius! Nemám slov,“ herec Samuel L. Jackson.

„Prince, také smutné. Jeho hudba ovplyvnila mnohé generácie a naďalej bude,“ hudobníčka Linda Perry.

„Dnes je najhorší deň. Prince R.I.P. Plačem!“ hudobník Boy George.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Twitter #úmrtie #Instagram #osobnosti #Prince #reakcie