Prince obsadil prvých päť miest UK Chartu

27.04.2016 07:00
Prince
Spevák a hudobník Prince na zábere z roku 1997. Autor: ,

Nahrávky speváka a hudobníka Princa, ktorý skonal 21. apríla vo veku 57 rokov, sa dostali na prvých päť priečok priebežného vydania UK Chartu.

Zoznamu aktuálne najpredávanejších albumov kraľuje interpretova kompilácia The Very Best of Prince (2001). Na druhom mieste je výberovka Ultimate Prince (2006). Za ňou nasleduje štúdiovka Purple Rain (1984), ktorá je zároveň soundtrackom filmu Purpurový dážď (1984). Štvrtý je The Hits/The B-Sides (1993) a päticu uzatvára Princov dvojalbum Sign O' The Times (1987).

Spomínané dve výberovky a štúdiovka Purple Rain pritom do UK Chartu vstúpili už deň po Princovom úmrtí, pričom len z kompilácie Ultimate Prince sa za jeden deň predalo takmer 5400 kópií. Podľa zástupcov The Official Chart Company by sa do Top 100 nového piatkového vydania rebríčka malo dostať 16 hudobníkových albumov. V singlovom rebríčku sa zatiaľ najvyššie dostal Princov singel Purple Rain, ktorý je aktuálne na druhom mieste. V roku 1984, keď pôvodne vyšiel, sa pritom dostal na ôsmu priečku.

Výberovka The Very Best of Prince dominuje aj aktuálnemu vydaniu amerického albumového rebríčka Billboard 200, pričom hneď za ňou sa umiestnil album Purple Rain (1984). Prince je tak prvým interpretom s albumami na prvých dvoch miestach tohto rebríčka od roku 2004, keď sa to podarilo rapperovi Nellymu s nahrávkami Suit (2004) a Sweat (2004), ktoré vyšli v rovnaký deň.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#úmrtie #album #Prince
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku