Prvý ročník pražského festivalu Metronome ovládol Iggy Pop

Počas podujatia sa predstavili napríklad aj Foals, Ella Eyre, The Kooks, Crystal Fighters, Richard Müller a ďalší.

27.06.2016 08:40
2016 SXSW - Iggy Pop at ACL Live Foto: ,
Spevák Iggy Pop.
debata

V Prahe sa skončil prvý ročník hudobného festivalu Metronome, ktorý sa konal v areáli holešovického výstaviska a v parku Stromovka. Podujatie odštartovala v piatok 24. júna takzvaná warm up párty, na ktorú bol vstup zdarma.

Headlinerom festivalu bol americký spevák Iggy Pop, ktorý vystúpil so štvorčlennou sprievodnou kapelou v sobotu na Metronome stagei. Šesťdesiatdeväťroč­ný legendárny interpret predstavil svoju typickú rock'n'rollovú šou plnú sólových hitov ako The Passenger, Lust for Life, Real Wild Child (Wild One) či Sister Midnight, ale i skladieb, ktoré nahral s kapelou The Stooges, a to napríklad No Fun, 1969 alebo I Wanna Be Your Dog. V závere energického vystúpenia, počas ktorého tiež zostúpil z pódia a pozdravil oddaných fanúšikov a fanúšičky v predných radách, ponúkol aj piesne Gardenia, Break into Your Heart a Sunday z tohtoročnej sólovky Post Pop Depression.

Prvý deň festivalu zaujali publikum aj Ella Eyre, The Kooks, Michal Ambrož & Hudba Praha, alebo Richard Müller, ktorý sa predstavil na Park stagei. Sobotňajšie počasie večernému programu príliš neprialo a prinieslo dážď i búrky, no podujatie sa i napriek tomu nieslo v pokojnej atmosfére.

Nedeľa patrila anglickej kapele Foals, ktorá ponúkla atmosferické indie-rockové skladby doplnené výbornou svetelnou šou. Tridsaťročný spevák a gitarista formácie Yannis Philippakis potešil roztancované publikum aj stage divingom. Na Park stagei zas hviezdili kanadskí Walk Off the Earth, pred ktorými zahral a zaspieval 68-ročný Ivan Král, niekdajší spolupracovník spomínaného Iggyho Popa či speváčky Patti Smith. Rodák z Prahy žijúci v USA si na koncert prizval aj špeciálneho hosťa Jiřího Suchého, s ktorým predviedol niekoľko skladieb i zábavných dialógov, vďaka čomu nadchli početné publikum. Nedeľný line-up ponúkol aj interpretov ako Matt Simons, J.A.R. s gospelovým zborom Maranatha či Crystal Fighters.

debata chyba
Viac na túto tému: #Praha #Iggy Pop #Metronome