The Beatles majú vďaka Cirque du Soleil video k While My Guitar Gently Weeps

Fanúšikovia už nefungujúcej anglickej kapely The Beatles si môžu pozrieť videoklip k akustickej verzii piesne While My Guitar Gently Weeps. O réžiu novinky sa postarali Dandypunk, Andre Kasten a Leah Moyer. Klip nakrúcali v lasvegaskom hoteli Mirage a na ďalších miestach v Nevade.

01.07.2016 07:00
Paul McCartney (vľavo) a Ringo Starr Foto: ,
Z členov formácie Beatles už žijú iba Paul McCartney (vľavo) a Ringo Starr.
debata

Novinku zverejnili na počesť desiateho výročia uvedenia predstavenia The Beatles Love kanadského zoskupenia Cirque du Soleil. Vo videu použili verziu skladby While My Guitar Gently Weeps, ktorá sa nachádza aj na albume Love (2006). Autorom sláčikových aranžmánov je zosnulý producent George Martin.

The Beatles vznikli v roku 1960 v Liverpoole a dodnes ich hudobní kritici považujú za jednu z najlepších a najvplyvnejších kapiel všetkých čias. Vo Veľkej Británii nahrali a vydali dvanásť štúdiových albumov. Kapela má na konte desať prestížnych cien Grammy, vrátane Grammy za celoživotný prínos. Formácia získala aj Oscara, a to za skladbu Let It Be z rovnomenného dokumentárneho filmu z roku 1970. V roku 1988 The Beatles uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Medzi najväčšie hity skupiny patria aj skladby ako napríklad Please Please Me, Help!, Ticket to Ride, Yesterday, All You Need Is Love, Hey Jude, Come Together, A Hard Day's Night alebo And I Love Her. Speváka a gitaristu Johna Lennona zavraždil v roku 1980 v New Yorku Mark David Chapman a gitarista George Harrison v roku 2001 podľahol rakovine. Zvyšní členovia, Paul McCartney (basgitara, spev) a Ringo Starr (bicie) sú stále hudobne aktívni.

debata chyba
Viac na túto tému: #videoklip #The Beatles #Cirque du Soleil #While My Guitar Gently Weeps #The Beatles Love