PJ Harvey v októbri vystúpi v Prahe a Varšave

Anglická speváčka a hudobníčka PJ Harvey bude na jeseň v rámci svojho európskeho turné koncertovať aj v Poľsku a Českej republike.

11.07.2016 16:55
PJ Harvey Foto:
PJ Harvey na tohtoročnej Pohode.
debata

Štyridsaťšesťročná interpretka, ktorá sa len nedávno predstavila aj slovenským fanúšikom na festivale Pohoda 2016, vystúpi 12. októbra vo varšavskej hale Torwar a o deň neskôr v pražskom Fóre Karlín. V rámci koncertnej šnúry, ktorá odštartuje 10. októbra v Kodani a skončí sa 6. novembra v Reykjavíku, sa okrem spomínaných miest predstaví aj v Kolíne, Amsterdame, Bruseli, Paríži, Miláne, Lisabone či Londýne.

PJ Harvey, celým menom Polly Jean Harvey, začínala vo formácii Automatic Dlamini. V roku 1991 založila PJ Harvey Trio, s ktorým vydala štúdiovky Dry (1992) a Rid Of Me (1993). Po rozpade skupiny pokračovala sama, pričom ako sólistka debutovala nahrávkou To Bring You My Love (1995). Nasledovali albumy Is This Desire? (1998) a Stories From The City, Stories From The Sea (2000), ktorý jej priniesol prvú Mercury Prize. Tú si vyslúžila aj za štúdiovku Let England Shake (2011), čím sa stala jedinou interpretkou, ktorá toto ocenenie získala viac ako raz.

Svoj zatiaľ posledný štúdiový album The Hope Six Demolition Project vydala v apríli. PJ Harvey má na konte ešte nahrávky Uh Huh Her (2004) a White Chalk (2007) ako aj dve kolaborácie s bývalým kolegom z Automatic Dlamini Johnom Parishom. V roku 2013 jej britská kráľovná Alžbeta II. udelila nižší Rad britského impéria MBE (Member of the Most Excellent Order of the British Empire). V roku 2014 zas získala čestný doktorát londýnskej Goldsmiths University.

debata chyba
Viac na túto tému: #Praha #koncert #turné #Varšava #PJ Harvey #Pohoda 2016