Hudobný album pre mačky vyjde už v októbri

06.09.2016 12:00
mačky hudba
Autor hudby, americký violončelista a hudobný vedec David Teie, je v skutočnosti na mačky alergický. Autor:

Hudobná spoločnosť Universal Music plánuje v októbri vydať hudobný album pre mačky. Nahrávku, ktorú plánujú uviesť na trh 28. októbra, vytvoril americký violončelista a hudobný vedec David Teie z Marylandskej Univerzity a štvornohým miláčikom by mala spôsobiť potešenie a upokojovať ich.

„Je to najväčšia výzva. Ľudia si myslia, že je to hlúpe, ale ja si myslím, že tak funguje mozog. Všetci vieme, čo je hudba, ale zvieratá k sebe nerátame. Ak sa na to poriadne pozrieme, hlúpa je na tom myšlienka, že len jeden druh má pre seba vhodnú hudbu,“ vyjadril sa autor, ktorý je v skutočnosti na mačky alergický.

Skladby na albume pozostávajú z rôznych zvukov podobných pradeniu alebo cicaniu, ktoré dopĺňa Teie na svojom violončele či členovia amerického Národného symfonického orchestra. Nahrávka vznikla po tom, ako vedec najprv skúmal hudbu pre tamaríny pinčie (Saguinus oedipus). Jeho experimenty boli úspešné, čo ho motivovalo vytvoriť hudbu aj pre iný živočíšny druh.

„Veľa ľudí nechová tamaríny pinčie, tak sme sa rozhodli, že ak to urobíme a predstavíme to verejnosti, budeme šíriť hudbu, mali by sme si vybrať druh, s ktorým trávime veľa času,“ povedal a vysvetlil, že psom sa nevenoval pre ich mnohé plemená. „Bál som sa, že budem musieť písať hudbu pre teriérov, pre labradorov a tak ďalej, to by všetko spomaľovalo,“ dodal. Podľa Teieho štúdií je hudba pre mačky najviac efektívna pre jedince, ktoré sú neurotické alebo ich v minulosti týrali.

Spomínaný Universal Music si Teieho projekt všimol po úspešnej kampani na crowdfundingovom portáli Kickstarter a rozhodol sa ho vydať. Stal sa tak prvým významným hudobným labelom uvádzajúcim na trh album, ktorý nie je určený pre ľudí.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#album #mačka #violončelo #Universal Music #Kickstarter #David Teie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku