Predpovede o úspechu slovenskej kapely The Ills sa napĺňajú

09.09.2016 07:00
The Ills
Inštrumentálna kapela vystúpi na podujatiach Incubate v holandskom Tilburgu, Waves Vienna v Rakúsku či Iceland Airwaves v Reykjavíku. Autor:

Slovenská kapela The Ills vo štvrtok v nemeckom Freiburgu odštartovala svoj jesenný koncertný program, ktorého súčasťou budú aj vystúpenia na troch významných európskych showcaseových festivaloch.

Štvorčlenná formácia sa predstaví najprv v noci z piatka na sobotu na festivale Incubate v holandskom Tilburgu, 1. októbra potom zahrá na Waves Vienna v Rakúsku a 3. novembra na festivale Iceland Airwaves v Reykjavíku na Islande.

Pozvaniu na tieto podujatia predchádzal ich tohtoročný koncert na Pohode, kde zaujali aj európskych profesionálov, ktorí im počas listening session v rámci programu Rádia_FM predpovedali skvelú budúcnosť. „V lete síce lavíny nehrozia, no to naše jednu veľkú spustilo! Mám pocit, že našou hudbou už niečo ľuďom dokážeme povedať, niečo, čo si nielen vypočujú, ale ostane im to aj v pamäti. A nezabudnuteľné leto to bolo aj pre nás, pre mňa osobne určite hudobne najsilnejšie. Splnil sa mi sen, hral som konečne na Pohode a čo je ešte lepšie, zdá sa, že to ešte nie je koniec,“ uviedol gitarista Miro Luky.

„Nestáva sa každý deň, aby sme mali možnosť hrať na takýchto dôležitých akciách, bude to veru zaujímavá jeseň. Prirodzene, že sa veľmi sa tešíme. Dúfame, že sa nám tam podarí nielen docestovať, ale aj odohrať skvelé koncerty, aby sme si to poriadne užili nielen my, ale aj ľudia, ktorí sa na nás prídu pozrieť,“ dodal basgitarista Peter Berák.

Inštrumentálna kapela The Ills vznikla v roku 2008 a okrem spomínaných Lukyho a Beráka ju tvoria aj Martin Krajčír (gitara) a Ľuboš Hodás (bicie). Na konte majú albumy To Wish Impossible Things (2010), Splendor (2012), Zoya (2014) a Ornamental Or Mental (2016). Okrem Slovenska si zahrali napríklad už aj v Česku, Maďarsku, Slovinsku, Srbsku, Chorvátsku, Macedónsku, Dánsku, Nemecku, Poľsku či Rakúsku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Pohoda #Waves Vienna #The Ills #showcase #Iceland Airwaves #Incubate #Miro Luky #Peter Berák #Martin Krajčír #Ľuboš Hodás
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku