Zuzana Mikulcová vystúpi ako predskokanka Lisy Simone

29.11.2016 12:00
mikulcova
Zuzana Mikulcová začiatkom minulého roka vydala debutovú sólovku Slová, jej nasledovníka plánuje uviesť na trh na jar budúceho roka. Autor:

Slovenská speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová vystúpi ako predskokanka na bratislavskom koncerte americkej džezovej speváčky Lisy Simone.

Koncert sa uskutoční 2. decembra vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu, pričom bude súčasťou projektu City Sounds of Bratislava. Dcéra legendárnej Niny Simone vystúpi so sprievodnou kapelou v zložení Yann Negrit (gitara), Daryll Hall (basgitara) a Sonny Troupé (bicie).

Zuzana Mikulcová pochádza z Rimavskej Soboty a hudbe sa venuje už od detstva, pričom texty píše v slovenčine. Začínala ako speváčka skupiny Sanyland, v ktorej okrem nej pôsobia aj Slavo „Sany“ Grék, Peter Binder, Juraj Griglák a Roland Uškovits. Uspela v súťaži Nové tváre slovenského jazzu 2009 a predstavila sa aj v televíznom programe Legendy popu. Začiatkom minulého roka vydala debutovú sólovku Slová, pričom jej nasledovníka plánuje uviesť na trh na jar budúceho roka.
#koncert #Zuzana Mikulcová #Lisa Simone #Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku