Scorpions i Lemmyho uvedú do Siene histórie heavy metalu

Ceremoniál sa bude konať 18. januára v Expo Center v kalifornskom Anaheime.

23.12.2016 09:00
Motörhead, Lemmy Kilmister Foto: ,
Zakladateľ rockovej legendy Motörhead Lemmy Kilmister na archívnej snímke.

Nemeckú kapelu Scorpions, ktorá má na konte napríklad hit Wind of Change, uvedú do Siene histórie heavy metalu (Hall of Heavy Metal History). Rovnakej cti sa dočkajú aj Lemmy Kilmister, zosnulý spevák už nefungujúcej kapely Motörhead, zosnulí Ronnie James Dio a Randy Rhoads, ďalej tiež Ross „The Boss“ Friedman, Rudy Sarzo, Frankie Banali, Vinny Appice, Don Airey, Andy Zildjian, vydavateľstvo Metal Blade Records či klub Rainbow Bar & Grill v kalifornskom West Hollywoode.

Slávnosť sa bude konať 18. januára v Expo Center v Anaheime v Kalifornii. O moderovanie sa postará Eddie Trunk. Počas večera sa predstavia napríklad Dio Disciples v zložení Craig Goldy, Simon Wright, Scott Warren, Bjorn Englen, Tim „Ripper“ Owens a Joe Retta. Priestor dostane aj sólový projekt spomínaného bývalého gitaristu skupiny Manowar Rossa „The Bossa“ Friedmana, s ktorým vystúpia Rhino, Marc Lopes a Mike LePond.

Výťažok z ceremoniálu poputuje na konto Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund. „Všetky peniaze pôjdu na výskum rakoviny a na vzdelanie s nádejou, že raz nájdeme spôsob, ako vyliečiť túto hroznú chorobu, ktorá už vzala životy mnohým z našich milovaných,“ uviedla za neziskovú organizáciu podporujúcu boj proti rakovine Wendy Dio, ktorej manžel bol spomínaný Ronnie James Dio, známy z kapiel ako Rainbow, Black Sabbath, Dio alebo Heaven & Hell.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Motörhead #Siene histórie heavy metalu #Scorpions